Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Paganama kahju! Urvo Männama ja Risto Lepiku Dakar jäi sellel aastal lühikeseks

Urvo Männama ja Risto Lepik
Urvo Männama ja Risto Lepik — FOTO: Ingine Creators

Urvo Männama ja Risto Lepik võtsid esmaspäeva, 8. jaanuari hommikul koos Rally Raid Estonia ja Century Racing meeskonnaga vastu raske ent põhjendatud otsuse, et sellel aastal lõpeb nende Dakari maratonralli peale kahte katset. 

Kuna põhjuseks on uue Century Racing CR7 auto tehnilised mured, siis katkestas ralli ka teine paar, Lõuna-Aafrika sõitjad Brian Baragwanath ja Leonard Cremer. Üheks mõjuvaks põhjuseks oli turvalisus, sest oli näha, et neid nö uue auto muresid kohapeal lõplikult lahendada ei õnnestu.

"See oli raske ja kaalutletud otsus. Kaks esimest katset ja mehaanikutel laagris saadud tagasiside näitasid, et mingid detailid ei püsi sellel autol koos ja oleks ohtlik sellega rasketes oludes võidu sõita. Positiivse poole pealt saame öelda, et kiiruse ja juhitavuse poolest on tegu väga hea autoga, millega on võimalik sõita kiiresti ja kõrgetele kohtadele. Esimesel katsel, kui vaatasime oma aegasid, olime ka ise üllatunud, sest me ei sõitnud üle oma võimete. Kui selle auto mured, mis on eelkõige metalli töötlemise probleemid, mitte auto ehituse või disaini probleemid, kõrvale jätta on tegemist väga võimeka autoga, millega häid tulemusi teha. Kahju, et meie Dakar nii vara läbi sai, täname kogu Rally Raid Estonia meeskonnaga kõiki, kes meile kaasa elasid ja häid sõnumeid saatsid," võttis Urvo Männama tänavuse Dakari kokku.

Mis täpsemalt katkestamise tingis ja millised olid need detailid, seda vaata Urvo Männama intervjuust siit:

 

Dakari karm kõrberalli käib aga edasi, päeva tipphetked kuni 19. jaanuarini igal õhtul kell 20.30 TV6s!