Rally Estonial sõidetud Terminal Oil Eesti meistrivõistluste etapi võitsid Georg Linnamäe / James Morgan

EMV Pjedestaal
EMV Pjedestaal — FOTO: Pille Russi

Rally Estonia raames sõidetud autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste etapi võitsid Georg Linnamäe / James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) kolmesekundilise eduga Egon Kauri / Jakko Viilo ees (Škoda Fabia RS Rally2).

Kolmanda tulemusega lõpetanud Robert Virves / Craig Drew (Ford Fiesta Mk2 Rally2) jäid võitjatest 9,7 sekundi kaugusele. Üldjärjestuse esikolmik moodustas ka klassi EMV2 esikolmiku. Eesti meistrivõistlused koosnesid ühest lisakatsest neljapäeval ja neljast reedel. Üldjärjestuse esikolmik ja ka mitmed teised jätkavad võitlust MM-etapil, mis kestab pühapäevani.

“Kuna tegemist on WRC-ralliga, siis kindlasti mõtlesime eelkõige suuremale pildile, aga Eesti meistrivõitlused andsid täiendavat motivatsiooni,” rääkis Linnamäe. “Eesti meistrivõistluste lisakatsed kulgesid meie jaoks suuresti probleemivabalt. Nii palju siiski, et teise päeva esimesel katsel kadusid autol pidurid, sellega kaotasime veidi aega.”

Ka valdavalt noortest rallisõitjatest koosneva klassi EMV4 kaks kiiremat, võitjad Jaspar Vaher / Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4) ja teise koha omanikud Karl-Markus Sei / Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4) jätkavad võistlust MM-etapil. Kolmanda tulemusega lõpetanud Patrick Enok / Silver Simm (Peugeot 208 Rally4) osalesid vaid Eesti meistrivõistluste arvestuses.

“Kuna sõidame Rally Estoniat täispikkuses, siis jälgisime ennekõike selleks tehtud plaani,” rääkis Vaher. “Avakatse oli minu jaoks pigem keeruline, ei näinud hästi kõiki nurki. Teisel päeval läks hästi, katsed olid samuti okeid.”

Klassis EMV5 jõudsid poodiumile kaks Läti rallipaari: võitsid  Emils Blums / Didzis Eglitis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kolmandad olid Martins Locmelis / Harijs Veijns (Subaru Impreza STi), nende vahele mahtusid Timmu Kõrge / Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo X).

“Mõnes mõttes oli ralli nagu vastupidavuskatse. Startisime rivi lõpus: kiiretel osadel saime sõitu nautida, kuid aeglastel tuli lihtsalt “ellu jääda”. Ralli oli täis väljakutseid ja oleme oma tulemusega rahul,” sõnas Blums.

EMV6 klassis võitsid Ott Mesikäpp / Kaili Klemmer (BMW M3), järgnesid möödunud aasta veoautoklassi Eesti meistrid Tarmo Silt / Raido Loel (BMW 320) ja Karl Jalakas / Janek Kundrats (BMW M3). “Ralli oli keeruline, sest viimastel aastatel olen osalenud vähestel võistlustel. Käsi pole nii lahti kui võiks ja pole harjunud ka legendi kirjutama,” lausus Mesikäpp. “Minu jaoks oli kogu ralli paras pähkel.”

EMV7 klassi võitsid lätlased Madars Dirins / Gints Lasmanis (Honda Civic Type R), teise koha said Sander-Erik Tiits / Fredi Kostikov (Volkswagen Golf II) ja kolmanda Arno Metsaluik / Mati Solom (Honda Civic Type R).

EMV8-s olid parimad Joosep Planken / Taavi Lassmann (Ford Fiesta R2), poodiumile mahtusid veel Oskar Männamets / Holger Enok (Citroen C2 R2Max) ja Madis Moor / Mihkel Reimal (BMW 316i). “Esimene siht oli teha võimalikult hea legend ja võistlusel oli plaan hakata kohe algusest suruma,” lausus Planken. “Plaan õnnestus, kiirus oli kohe üleval.”

EMV Lada klassi esikolmiku moodustasid Sander Klaus / Martin Udusalu (Lada VFTS), Einar Visnapuu / Anti Kaljumäe (Lada VFTS) ja Erkki Visnapuu / Veiko Vares (Lada VFTS). “Raja saime hästi kirja ja läksime enda sõitu tegema,” sõnas Klaus. “Sõidurütm oli hea ja auto töötas suurepäraselt.”

EMV3 klassi võitsid Esmar-Arnold Unt / Raiko Lille (Ford Fiesta Rally3).

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 25.-26. augustini Paides ja selle ümbruses.