Roosiorg tuli Prantsusmaa MM-etapil 21. kohale, Talvikut ei lastud EMX 250 klassi teise sõitu

Motokrossi maailmameistrivõistluste kümnes etapp sõideti sel nädalavahetusel Prantsusmaal Ernee krossirajal. MXGP klassis võistelnud Hardi Roosiorg (KTM) suutis mõlemad sõidud punktikohal lõpetada ja teenis etapi kokkuvõttes 21. koha. EMX 250 klassi avasõidu eile kolmandana lõpetanud Jörgen-Matthias Talviku (KTM) hilines arusaamatuse tõttu teise sõidu ootetsooni ja teda ei lubatud starti.

MXGP klassi avasõidus oli stardi järel avakurvis suur kukkumine, õnneks suutis Hardi Roosiorg seal püsti jääda ning ta pääses kohe punktikohale top 20 sisse. Sõidu esimese poolega lasi ta mitmeid konkurente endast mööda ja Hardi langes punktikohalt välja. Sõidu lõpp õnenstus aga Roosiorul väga hästi ja viimastel ringidel tegi ta mitu möödasõitu ning tõusis lõpuks 19. kohale. Stardi järel asus sõidu juhtima Jorge Prado (Hispaania, GasGas). Teda asus jälitama šveitslane Jeremy Seewer (Yahama). Kaks liidrit läksid peagi teistel eest ära ja esikoha saatus jäi nende kahe otsustada. Prado suutis tervet sõitu kontrollida, kuid eelviimasel ringil leidis Seewer võimaluse möödumiseks ning ta kasutas selle ka ära. Hooaja esimene sõiduvõit läks Seewerile, teisena lõpetas Prado ja kolmandana üllatuslikult belglane Brent Van Doninck (Yamaha). Stardis kukkunud Tim Gajser (Sloveenia, Honda) suutis lõpuks viiendale kohale tõusta.

MXGP klassi teises sõidus jäi Roosiorg stardi järel viimasele kohale. Sõidu jooksul suutis ta aga tõusta 20. kohale. Kaks ringi enne lõppu kukkus veel sakslane Henry Jacobi ja Hardi tõusis lõpuks sarnaselt avasõidule 19. kohale. Stardi järel asus sõitu juhtima taas Prado, kes teistega kiirelt ka vahe sisse tegi. Sõidu teises pooles hakkas Prado aga kustuma esmalt püüdis ta kinni Coldenhoff, kes peagi siis ka ise liidriks tõusis. Seejärel sai hispaanlasest mööda ka Seewer. Sama plaanis ka Gajser, kuid kukkumine mõned ringid enne sõidu lõppu võttis talt selle võimaluse ja Prado suutis sõidu kolmandana lõpetada. Kahe aastase vaheaja järel suutis sõidu võita Coldenhoff, teisena lõpetas Seewer.

Etapi kokkuvõttes tuli Roosiorg 4 punktiga 21. kohale. Etapivõidu teenis 47 punktiga Seewer, teine oli 42 punktiga Prado ja kolmas 34 punktiga Coldenhoff. Samade punktidega jäi neljandaks Gajser, kellele see oli kolmandaks järestikuseks etapist poodiumilt välja jääda. Sarja kokkuvõttes on Roosiorg 32 punktiga 23. kohal. Liidrikohal on 438 punktiga Gajser, teine on 365 punktiga Renaux ja kolmas 339 punktiga Seewer.

MX2 klassi avasõidus käis võitlus esikohale kahe liidri Tom Vialle´i (Prantusmaa, KTM) ja Jago Geertsi (Belgia, Yamaha) vahel. Kuigi stardi järel asus sõitu juhtima Kevin Horgmo (Norra, Kawasaki), siis peagi olid kahel esimesel kohal Vialle ja Geerts. Vialle´i juhtumisel möödus kogu sõidu teine osa ja vaatamata Geertsi püüdlustele kuulus esikoht lõpuks ikkagi prantslasele. Geerts lõpetas sõidu teisena ja sakslane Simon Laengenfelder (GasGas) kolmandana.

MX2 klassi teises sõidus eemaldus teistest kohe sõidu alguses kolmik Benistant, Vialle ja Geerts. Selles järjestuses sõideti pool sõitu, misjärel suutis Geerts sarja liidrist mööduda ning teisele kohale oma meeskonnakaaslase taha tõusta. Mõned ringid hiljem tegi Vialle sõiduvea ning kukkus ja jäi kahest liidrist maha. Kuigi Geerts surus Benistanti seljatagant kõvasti ei tekkinud tal ühtegi head möödumisvõimalust ja prantslane võitis sõidu. Geerts lõpetas teisena ja Vialle kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 45 punktiga Vialle. Teise koha sai 44 punktiga Geerts ja kolmanda koha 38 punktiga Benistant. Sarja kokkuvõttes suurendas Vialle Geertsi ees edumaa 11 punktiliseks. Kolmas on Laengenfelder, kes kaotab liidrile juba 104 punktiga.

EMX250 klassis eilse avasõidu kolmandana lõpetanud Jörgen-Matthias Talviku lootis kõrge koha eest võidelda ka tänases teises sõidus, kuid seda võimalust tal ei tekkinudki. Nimelt jäi ta stardi eelsesse ootetsooni paari minutit hiljaks ja starti meie meest ei lubatudki üldse. Arusaamatus tekkis sellest, et laupäeva õhtul muudeti ajakava ja see info millegi pärast meie meeskonnani ei jõudnud. Teise sõidu võitis Cornelius Toendel (Norra, Fantic), teise koha sai Lucas Coenen (Belgia, Husqvarna) ja kolmanda koha Rick Elzinga (Holland, Yamaha).

Etapi kokkuvõttes oli Talviku eile teenitud 20 punktiga kaheteistkümnes. Etapivõidu teenis 42 punktiga Elzinga, teine oli 37 punktiga Toendel ja kolmas 36 punktiga Martinez. Sarja kokkuvõttes on Talviku 97 punktiga üheksandal kohal. Liider on 194 punktiga Elzinga. Vaid punktiga kaotab talle Toendel.

Järgmine MM etapp toimub uuel nädalal Saksamaal Teutschenthali krossirajal.