Euroopa meistrivõistluste tsoonietapil Pärnus läks kaks esikohta Leokitele

Pärnu Lennuvälja motopargis toimus täna motokrossi Euroopa meistrivõistluste kirderegiooni avaetapp EMX85 ja EMX65 klassidele. EMX85 klassis teenis kindla esikoha Travis Leok, EMX65 klassis sai samaga hakkama Lucas Leok. Naiste klassi Euroopa meistrivõistluste neljanda etapi esikoht läks norralannale Mathea Selebule.

85cc klassi avasõidus võttis stardivõidu Enriko Peilman, kes suutis eilse kvalifikatsiooni parimat Travis Leokit enda seljataga ligi neli ringi hoida. Seejärel suutis Leok temast mööduda ning hakkas vahet järgnevatega suurendama. Gregor Kuusk, kes ei saanud just parimat starti pidi kõvasti sõidu jooksul vaeva nägema, et oma positsiooni parandana. Sõidu teises pooles õnnestus Kuusel teisele kohale tõusta, kuid Leok oli selleks hetkeks juba korraliku vahe sisse saanud. Avasõidu võit läks Travis Leokile, teise koha sai Gregor Kuusk ja kolmanda koha Tristen Mardo.

Teises sõidus asus Travis Leok võistlusrivi etteotsa kohe sõidu alguses.See tema konkurentidele midagi head ei tähendanud, Leok suutiski järgnevatega kohe väikese vahe sisse saada ja võttis lõpuks kindla esikoha. Taas stardiga hädas olnud Kuusk võitles ennast sõidu lõpuks teisele kohale. Kolmanda koha teenis poolakas Dawid Zaremba. Avasõidu kolmas Mardo lõpetas sõidu neljandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Travis Leok. Teise koha sai 44 punktiga Gregor Kuusk ja kolmanda koha 38 punktiga Tristen Mardo.

65cc klassi avasõitu asus stardi järel juhtima lätlane Jekabs Hudolejs. Teise koha kiirelt enda kätte võtnud Lucas Leok ei lubanud lätlasel esikohta pikalt nautida ja teisel ringil võttis Leok selle enda kätte. Sealt edasi oli sõit juba täielikult Lucase kontrolli all ja ta võttis lõpuks kindla esikoha Hudolejs ees. Enamuse sõidust kolmas olnud Gregor Lootus jõudiski finishisse kolmandana.

Teist 65cc klassi võistlussõitu asus avaringil juhtima Lucas Leok. Ükski konkurentidest temaga sarnast kiirust rajal näidata ei suutnud ja nii võttis Leok lõpuks ülekaaluka esikoha lätlase Hudolejsi ees. Kolmandat kohta hoidis sõidus pikka aega Theo Kolts, kuid lõpuks tõusis kolmandaks Enri Lustus.

Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esimeseks Leok, teise koha sai 44 punktiga Hudolejs ja kolmanda koha 36 punktiga Lootus, kes teise sõidu viiendana lõpetas.

Naiste klassi euroopa meistrivõistluste neljanda etapi avasõidus oli kindlalt parim sarja liider norralanna Mathea Selebu, kes võttis 18 sekundilise võidu taanlanna Line Dami ees. Kolmandana lõpetas sõidu prantslanna Mathilde Denis. Meie parim oli avasõidus Carita Lomp, kes lõpetas kolmeteistkümnendana. Kadri Ehamäe oli neljateistkümnes ja Karleen Randver viieteistkümnes.

Naiste teises sõidus näitas Selebu, et ta pole ilmaasjata sarja liider. Ka teises sõidus läks ta kiirelt oma teed ja teenis lõpuks suure eduga esikoha Dami ees. Kolmanda koha peale käis tunduvalt pingelisem heitlus ja seal tõmbas pikima kõrre jälle prantslanna Mathilde Denis. Meie parim oli teises sõidus taas 13. kohaga Lomp, Ehamäe lõpetas sõidu 15. kohal ja Randver 17. kohal.

Etapivõidu sai 50 punktiga Selebu, teise koha teenis 44 punktiga Dam ja kolmanda koha 40 punktiga Denis. Carita Lomp sai üldarvestuses 16 punktiga 13. koha. Ehamäe oli 13 punktiga neljateistkümnes ja Randver 10 punktiga kuueteistkümnes.

Lisaks põhiklassidele käisid täna rajal ka Open klassi sõitjad ja veteranid. Open klassi avasõidu võitis Karel Kutsar, teine oli Erki Kahro ja kolmas Meico Vettik. Teises sõidus võttis esikoha Indrek Mägi, teine oli Kutsar ja kolmas Kahro.

Kokkuvõttes tuli 47 punktiga esimeseks Kutsar, teise koha sai 43 punktiga Mägi ja kolmanda koha 42 punktiga Kahro.

Veteranide 40+ klassis teenis 45 punktiga esikoha Margo Merits, avasõidu ta võitis ja teises oli kolmas. Teise koha sai 44 punktiga Marko Pedras, kes mõlemad sõidud teisena lõpetas. Kolmas oli 43 punktiga Reemo Veski, avasõidu lõpetas ta neljandana ja teises oli parim.

Veteranide 50+ klassi arvestuses teenis võidu 50 punktiga Aivo Rabbi. Teise koha sai 44 punktiga Valeri Homin ja kolmanda koha 40 punktiga Priit Laur.

MX Hobi klassis käis võitlus esikohale Aron Annervieki ja Rommi Semenovi vahel. Kui avasõidu võitis Annerviek, siis teises sõidus oli parem Semenov ja talle kuulus kokkuvõttes ka esikoht. Kolmas oli mõlemas sõidus Carl-Markus Merits.