Algas võistlejate registreerimine Rally Estonia raames sõidetavale Terminal Oil Eesti meistrivõistluste etapile

Mullused EMV etapi võitjad Egon Kaur / Silver Simm startimas Rally Estoniale.
Mullused EMV etapi võitjad Egon Kaur / Silver Simm startimas Rally Estoniale. — FOTO: Pille Russi

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlused jätkuvad 20.-21. juulini sõidetava Rally Estoniaga. Võistlejate registreerimine on alanud.

Teist aastat järjest Eesti meistrivõistluste kalendrisse kuuluv võistlus on 2023. aasta hooaja neljandaks etapiks enamikule klassidele (va. klassid EMV9 ja EMV10). Samuti on Rally Estonia neljandaks osavõistluseks Estonian Junior Challenge sarjas osalejatele.

Möödunud aastal osales Eesti MM-ralli raames sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste etapil 74 võistluspaari, kellest finišisse jõudsid 49. Võitjatena finišeerisid Egon Kaur / Silver Simm (VW Polo GTI R5).

Urmo Aava Rally Estonia direktor: „Meil on olnud pikki aastaid väga hea koostöö Eesti Autospordi Liiduga ja mul on hea meel, et Eesti autoralli meistrivõistlused toimuvad Rally Estonia MM-etapi osana. Kindlasti toob see rajaäärde veel rohkem publikut ja annab osalejatele võimaluse end võrrelda maailma tippudega. Tore on, et Eesti meistrivõistluste osalejad saavad osa Rally Estonia melust juba alates stardipoodiumist ja avakatsest ning saavad end proovile panna väga tehnilistel ja põnevatel katsetel, mille hulgas ka kaks mu lemmikut Peipsiääre ja Mustvee.“

Kahe võistluspäeva jooksul ootab Rally Estonial võistlejaid ees 5 kiiruskatset. Hooaja neljanda etapi kogudistantsiks on 335,07 kilomeetrit, millest katsed moodustavad 103,96.

Stardipoodium ja SSS1 toimuvad neljapäeva õhtul. Reedel sõidetakse neli lisakatset. Võitjaid autasustatakse finišipoodiumil Tartu Raekoja platsil reede õhtul ca kell 21:30.

Ralli võistluskeskus paikneb Eesti Rahva Muuseumis ja hooldusala Raadi lennuväljal. Stardi- ja finišipoodium asuvad Tartu Raekoja platsil.

Rally Estonia 2023 registreerimise ja muu info leiab 

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste punktiseisu enne Rally Estoniat leiab SIIT

Rally Estonia 2023 registreerimine lõppeb 4.juulil! 

Vahendas, autosport.ee