Viktoria Baskonia sai Hispaania korvpalli kõrgliigas võõrsil magusa 81:70 võidu Bilbao Basketi üle. Sander Raieste ja Arturs Kurucs eemaldati.

Maik-Kalev Kotsar sai 18 mänguminutiga kirja 9 punkti ja 5 lauapalli. Sander Raieste mänguaega ei teeninud. Baskonia resultatiivseimaks kerkis Matt Costello 17 silmaga. Bilbao parimana viskas Xavier Rabaseda 14 punkti. Kogu statistika nähtav SIIT

Kohtumise tipphetked:

ACB liiga tabeliseis:

ENNE KOHTUMIST:

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi on alustanud ACB liiga hooaega kolme võidu ja kahe kaotusega.

Avavoorus alistati koduväljakul 103:89 Malaga Unicaja. Kotsarilt 20 minutiga 3 punkti ja 3 lauapalli. Raieste ühe minuti ja 47 sekundiga skoori ei teinud.

Teises voorus tuli esimene kaotus, kui võõrsil jäädi 74:89 alla Barcelonale. Kotsar tõi 12 mänguminutiga 5 punkti ja 2 lauapalli. Raieste sai kuue minutiga kirja 3 punkti.

Kolmandas mänguvoorus tuli koduväljakul valus 79:85 kaotus Lenovo Tenerifelt. Kotsarilt 17 minutiga 8 punkti (vaata eestlase kahte ilusat pealtpanekut) ja 2 lauapalli. Raieste tegi oma karjääri parima mängu Baskonia särgis, kui kolmandal veerandajal tabas neli kolmepunktiviset ja tõi kokku 15 silma. See on siis see mäng, kus peatreener “unustas” meie mehed viimasel veerandajal pingile (Raieste natuke neljanda alguses mängis). Sander sai selles mängus kirja pea 15 mänguminutiga 15 punkti, 2 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Hooaja neljandas koduliiga mängus võeti teine võit, kui võõrsil saadi 97:83 jagu Basket Zaragoza meeskonnast. Maik-Kalev Kotsar sai 18 mänguminutiga kirja 6 punkti ja 9 lauapalli. Sander Raieste tõi 21 minutiga kaks punkti ja kaks lauapalli.

Siiani viimases, ehk viiendas ACB liiga mänguvoorus sai Baskonia tabelisse kolmanda võidu, kui koduhallis tehti selg prügiseks tiitlikaitsja Madridi Realil (88:82). Kotsar sai mängida pisut vähem kui 21 minutit, viskas kuus punkti ja hankis kaks lauapalli ja pani Walter Tavaresile ka ühe kulbi! Raieste mänguaeg oli seekord 5.40 ja skoori ta ei teinud.