Vaata täna õhtul Baskonia mängu ACB liigas!

Kotsar

Täna õhtul kohtub Baskonia Hispaania korvpalli kõrgliigas võõrsil Basket Zaragoza meeskonnaga. Ülekannet on võimalik vaadata TV3 Sport 2 telekanalilt ja Go3.tv vahendusel.

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi on alustanud ACB liiga hooaega ühe võidu ja kahe kaotusega.

Avavoorus alistati koduväljakul 103:89 Malaga Unicaja. Kotsarilt 20 minutiga 3 punkti ja 3 lauapalli. Raieste ühe minuti ja 47 sekundiga skoori ei teinud.

Teises voorus tuli esimene kaotus, kui võõrsil jäädi 74:89 alla Barcelonale. Kotsar tõi 12 mänguminutiga 5 punkti ja 2 lauapalli. Raieste sai kuue minutiga kirja 3 punkti.

Kolmandas mänguvoorus tuli koduväljakul valus 79:85 kaotus Lenovo Tenerifelt. Kotsarilt 17 minutiga 8 punkti (vaata eestlase kahte ilusat pealtpanekut) ja 2 lauapalli. Raieste tegi oma karjääri parima mängu Baskonia särgis, kui kolmandal veerandajal tabas neli kolmepunktiviset ja tõi kokku 15 silma. See on siis see mäng, kus peatreener "unustas" meie mehed viimasel veerandajal pingile (Raieste natuke neljanda alguses mängis). Sander sai selles mängus kirja pea 15 mänguminutiga 15 punkti, 2 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Lisaks on enamuste eestlaste uus lemmikklubi Euroliigas teeninud kaks võitu.

Avavoorus võeti võõrsil magus 81:71 võit Valencia üle: Kotsar oli üleplatsimees 21 punktiga. Lisaks kogus Maik 9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Raieste mänguaega ei teeninud. Ühtlasi valiti see Kotsari esitus esimese mänguvooru parimaks, ehk eestlane tegi ajalugu ning valiti vooru MVP-ks.

Teises Euroliiga kohtumises mängiti fännide närvidega korralikult, kui viimase sekundi viskega päästeti ennast lisaajale, kus lõpuks võeti 103:96 võit Belgradi Partizani üle. Kotsar sai mänguaega 13 minutit ning tõi 4 punkti ja ühe lauapalli. Raieste platsile ei pääsenud. Super mängu tegi Markus Howard, kes tabas 8 kolmepunktiviset ning tõi kokku 33 silma.

Järgmise Euroliiga kohtumise peab Baskonia tuleval kolmapäeval, kui koduväljakul võõrustatakse Crvena Zvezda meeskonda. Kuna tegemist on hooaja esimese topeltvooru nädalaga, siis juba reedel mängitakse Olympiakosega (samuti koduväljakul).