Chima Moneke ja Maik-Kalev Kotsar (paremal)
Chima Moneke ja Maik-Kalev Kotsar (paremal) — FOTO: Baskonia Facebook

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia teenis korvpalli Euroliiga 11. mänguvoorus täna õhtul võõrsil 98:84 võidu Valencia üle.

Esimese poolaja kaotas eestlaste koduklubi kaheksa punktiga, kuid teisel poolajal pandi paremus maksma, kui kolmas veerandaeg võideti 23:18 ja viimane lausa 31:14.

Suurepärase mängu teinud Maik-Kalev Kotsar sai 23 mänguminutiga kirja üheksa punkti, viis lauapalli ja kuus resultatiivset söötu. Sander Raieste teenis mänguaega vaid 19 sekundit ning selle ajaga midagi korda saata ei jõudnud. Baskonia parimatena viskasid kuus kolmepunktiviset tabanud Markus Howard 24 ja Chima Moneke 19 silma. Valencia resultatiivseimad olid Semi Ojeleye 16 ning Brandon Davies ja Chris Jones kumbki 13 punktiga. Kogu statistika nähtav siit.

Kotsari tipphetked:

Euroliiga tabeliseis pärast 11. mänguvooru:

Standings provided by Sofascore

ENNE KOHTUMIST:

Baskonia on alustanud Euroliiga hooaega viie võidu ja viie kaotusega. Valencial on ette näidata täpselt samasugune saldo (viis võitu ja viis kaotust). Paremas hoos on kindlasti hetkel eestlaste koduklubi, kes on viimasest viiest Euroliiga kohtumisest võitnud neli. Valencia, kes alustas hooaega eurosarjas suurepäraselt, on nüüd kaotanud neli kohtumist järjest.

Hiljuti (19. novembril) kohtusid meeskonnad omavahel ka Hispaania kõrgliigas, kus 83:74 võidu teenis koduväljakul mänginud Baskonia. Teisel veerandajal koos sireeniga kolmepunktiviske tabanud (VAATA SIIT) Maik-Kalev Kotsar sai tolles kohtumises 13,5 minutiga kirja 10 punkti, ühe lauapalli ja ühe resultatiivset söötu. Raieste teenis mänguaega 11,5 minutit ning sai kirja kaks punkti ja ühe lauapall. Baskonia parimana viskas Chima Moneke 18 silma. Valencia resultatiivseimad olid Damien Inglis 19 ja Kassius Robertson 13 punktiga.