3sport

Neljapäevane ajakava:

Kell 18.45 (TV3 Sport Open) Moskva CSKA võõrustab Bayerni meeskonda. Kas Bayern suudab favoriiti üllatada? CSKA kaotas eelmise nädala esimeses mängus Barcelonale, see mäng oli tõeline põnevusetendus. Nimelt võitis Barcelona poolaja 38:27, seejärel läks hoogu Moskva klubi, kes tabas kolmandal veerandajal kolmeseid 8/10. Eriti ,,kuum“ oli sakslasest ääremängija Johannes Voigtmann, kes tabas kolmeseid 6/10, kuid ka see polnud veel kõik. CSKA kaotas viimase veerandaja 13:30 ja kogu kohtumise 73:81. Suurim kurjajuur selles oli hullama hakanud  Barcelona suurim staar Nicola Mirotic, kes kogus Nick Calathese osavate söötude abil lõpuks 21 punkti. Nädala teises mängus CSKA alistas 80:75 Baskonia meeskonna. Kell 19.30 (TV3 Sport 3) kõlab avavile Fenerbache ja Anadolu Efesi vahelises kohtumises. Muuseas eelmisel hooajal võitis mõlemad kohtumised võõrsil mänginud tiim. Fenerbache jätkab ülimalt heitlikku hooaega, sest eelmises voorus kaotati Bayernile 63:71. Türgi klubi vedasid alt kaugvisked, mida tabati vaid 3/20. Bayerni poolelt tegid suurepärase mängu kaks meest, Vladimir Lucic ning Corey Walden, esimene tabas väljakult viskeid 8/13 ning kogus 22p, Wolden tabas viskeid 4/6 ning kogus 16p. Efes sai 88:69 võidu kreeklaste Olympiakose üle. Eriti muljetavaldav oli valitseva meistri poolt viimane veerandaeg, mis võideti koguni 20:3 Võitjate parimana tõid Rodrique Beabois 29p ning Vasilije Micic 19p.

Reedesed vastasseisud:

Kell  21.15 (TV3 Sport 3) kohtuvad Itaalias Milano Armani ning Pireuse Olympiakos. Milano kaotas nädala esimeses mängus 71:97 Kaasani Unicsile. Euroliiga üks paremaid meeskondi sel hooajal oli hädas kõikides mänguelementides.  Hätta jäädi vastase agressiivse kaitse ning kiire rünnakuga. Lauavõitlus kaotati koguni 16:34. Muuseas Milano hambutust näitab ilmekalt asjaolu, et mängu peale teeniti vaid 1 vabavise. Möödunud hooajal saatis mõlemas mängus edu kodus mänginud tiimi, kas muster jätkub? Kell 21.45 (TV3 Sport) võõrustab FC Barcelona Kaunase Zalgirise meeskonda. Zalgiris sai viimati hooaja esimese võidu kui alistati 76:69 Panathinaikose meeskond. Leedu klubi mängupilt oli palju parem, kui sel hooajal varasemates kohtumistes. Võitjate parimana tõid Arturas Milaknis 13 ning Tyler Cavanaugh 12 punkti. Eraldi tooksin välja Marek Blazevici hea mängu. Näha on, et noormees kohaneb meeste vahel, viimases voorus kogus 10p+3 lauda. Nädala teises mängus suudeti saada teine järjestikune võit, kui alistati Fenerbache 86:75. Tegu oli leedulaste parima esitusega sel hooajal. Suurepärase mängu tegi Edgaras Ulanovas, kes kogus 18p, Zoran Dragic lisas 13 ning Mantas Kalnietis 11p. Barcelona alistas väga tugeva teise poolaja toel 80: 60 Asveli. Eriti ,,kuumaks“ läks Laprovitola, kes tabas kolmeseid 7/12 ning kogus 25p. Koduliigas võitis Barcelona 83:69 Burgose. Kas Zalgiris suudab Hispaania hiiule tuska valmistada? Kokkuvõttes oli topeltvooru nädal edukas Realile, Barcelonale, Zalgirisele, Kaasani Unicsile, Peterburi Zenitile ning Efesile. Need võistkonnad saavutasid mõlemas mängus võidu. Seevastu Milano Armani jaoks oli nädal õudusunenägu, sest kaotati mõlemad mängud. Euroliiga jätkub Hispaania klubide juhtimisel, nii Barcelona kui Real on kogunud 9 võitu ning 2 kaotust.