Tipphetked: Fenerbahce viigistas Olympiakose vastu seeria – ees ootab otsustav kohtumine

Nick Calathes (vasakul) ja Kostas Sloukas
Nick Calathes (vasakul) ja Kostas Sloukas — FOTO: Scanpix

Korvpalli Euroliigas suutis Istanbuli Fenerbahce koduväljakul võtta neljandas veerandfinaalseeria kohtumises 73:69 võidu Pireuse Olympiakose üle ning viigistas seeria seisu 2:2 peale. Järgmisel nädalal ootab ees otsustav viies kohtumine.

Võitjate resultatiivseimad olid Dyshawn Pierre 17 ja Tyler Dorsey 16 punktiga. Kaotajate parimatena viskasid Shaquielle Mckissic 20 ning Isaiah Canaan ja Moustapha Fall kumbki 12 silma. Kogu statistika nähtav siit.

Kohtumise tipphetked:

 

Koha Final Fouri on taganud ainsana Barcelona, kes alistas oma seerias 3:0 Kaunase Žalgirise. Teistes paarides (Real Madrid – Belgradi Partizan ja AS Monaco – Tel Avivi Maccabi) ootab järgmisel nädalal samuti ees otsustav viies kohtumine.

 

ENNE KOHTUMIST:

Põhiturniiri võitja Olympiakos alustas seeriat kaheksanda asetusega Fenerbahce vastu 79:68 võiduga. Võitjate parim oli Bulgaaria mängumees Aleksandar Vezenkov, kes viskas 19 puntki, võttis 6 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Fenerbahce resultatiivseim oli Jonathan Motley, kes tõi 15 punkti ja võttis 7 lauapalli.

Teises Kreekas toimunud kohtumises mängis Olympiakos suure eduseisu Fenerbahce vastu maha ning sai lõpuks 78:82 kaotuse. Võitjate resultatiivseim oli Carsen Edwards, kes viskas 16 punkti. Olympiakose parim oli taas Aleksandar Vezenkov, kes viskas 18 punkti ja võttis 7 lauapalli. 

Kolmas kohtumine oli siiani kõige dramaatilisem, kuna võitja selgus alles viimasel sekundil. Kostas Sloukase viimase sekundi kolmene tõi Olympiakosele 72:71 võidu ning viis Kreeka klubi kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima. Olympiakose resultatiivseimad olid tänases kohtumises võidukorvi autor Kostas Sloukas 25 ja Aleksandar Vezenkov 17 punktiga. Kaotajate parimatena viskasid Tyler Dorsey 21 ning Tonye Jekiri 15 silma