Korvpalli Euroliiga 13. vooru eelvaade

3sport

Neljapäeval kell 18.45 (TV3 Sport2) pannakse Moskvas pall mängu CSKA ning Ateena Panathinaikose vahel, eelmisel hooajal võitis Venemaa tippklubi mõlemad omavahelised mängud. CSKA võitis viimati tugeva teise poolaja toel Müncheni Bayernit 77:74, kusjuures esimene poolaeg kaotati 32:41.  Moskva klubi on seni visanud keskmiselt mängus 79,3 punkti, kreeklaste vastav näitaja on 72,8. Samas on märkimisväärne, et viimases kolmes kohtumises on CSKA lasknud endale visata alla 75 punkti. Kell 19.30 (TV3 Sport Open) algab Istanbulis Fenerbache ja AS Monaco kohtumine. Viimases voorus kaotas Monaco keskjoone kolmesega kodusele rivaalile Villeurbanne'i Asvelile. Kell 19.45 (TV3 Sport) võõrustab Kaunase Žalgiris Vitoria Baskoniat. Eelmisel hooajal suutis Leedu klubi kodus 92:83 võidu noppida, kuid kokkuvõttes on Baskonial ette näidata 14 võitu leedulaste 10 vastu. Baskonia kaotas eelmises voorus Real Madridile 60:86, kus mängu saatus otsustati juba esimesel poolajal, mille Baskonia kaotas 34:53. Žalgirise kahe mänguline võiduseeria lõppes kindla kaotusega Barcelonale. Kell 21.30 (TV3 Sport 3) kohtuvad Saksamaal Bayern ning ASVEL. Omavahelised kohtumised on viigis 2:2, kumb tiim teenib kolmanda võidu? Kell 21.45 (TV3Sport Open) lähevad vastamisi Real ning Tel Avivi Maccabi. Eelmise hooaja mängud jäid 1:1, kusjuures mõlemad võitsid kodumängu- Realil on pisut parem kaitse, sest endale lastakse visata keskmiselt 71,3 punkti, Maccabi vastav näitaja on 76,8. Reedel kell 17.45 (TV3 Sport2) võtab Kaasani Unics kodus vastu Pireuse Olympiakose. Kreeka klubi on omavaheliste mängudega 2:0 peal. Viimases voorus olid mõlemad meeskonnad võidukad, sealjuures tabas Kreeka võistkond Milano vastu klubi rekordit kordavad 18 kolmepunktiviset. Unics on võitnud 4 mängu järjest, kas Kaasani tiim suudab võtta esimese võidu ka Pireuse vastu? Kell 19.15 (TV3 Sport) kohtuvad vooru keskses lahingus neli võitu järjest saanud tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efes ning FC Barcelona. Eelmisel hooajal võitis kõik kolm mängu Türgi klubi. Kaalukaim neist oli mõistagi finaali 86:81 võit, aga omavaheliste mängude üldseis  on 12:12 viigis. Anadolu Efes võitis eelmises voorus 89: 84 Fenerbahcet, eriti võimas oli Ergin Atamani hoolealustel viimane veerandaeg, mis võideti 33:17. Barcelona võitis viimati väga ilusa korvpalliga 96:73 Žalgirist. Kell 19.15 (TV3 Sport Open) võõrustab Peterburi Zenit Belgradi Crvena Zvezdat. Eelmisel hooajal võitis Zenit mõlemad kohtumised. Nii Zeniit kui Serbia klubi tulevad mängule vastu kaotuse pealt. Venemaa klubi kaotas viimati 64:70 Panathinaikosele ning Crvena Zvezda 70:96 Unicsile. Kell 20.45 (TV3 Sport2) algab Berliini Alba ja Milano kohtumine. Eelmisel hooajal võitis Milano mõlemad mängud, seejuures viskas Alba ühes mängus Milano vastu vaid 55 punkti, see  on meeskonna viimase 17 aasta madalaim skoor Euroliigas.  Samas viimases voorus sai Milano kolmanda kaotuse järjest, kui jäädi alla Olympiakosele 72:93, Alba võitis samal ajal 91:86 Panathinaikost.