Tanel Tein: Tartu vs Pärnu – kas tulemas on publikurekordid?

Finaali on jõudnud kaks Eesti parimat meeskonda, kes on varasemates seeriates selgelt näidanud tahet tulla Eesti meistriks.

Tuleb tunnustada mõlema meeskonna dissiplineeritud ning koordineeritud mängujoonist, ehk mõlema meeskonna eesotsas on arukad treenerid, kes teavad,  mida nad meestelt tahavad, oskavad mängule strateegiat valida ja seda ellu viia.
Tuleb nauditav finaal ning seda näitab ka kasvav publiku number. 

Kes võidab? 

Korvpall tervikuna võidab. Cramo eemalejäämine hetkel on üldise regionaalse huvi ning pealtvaatajate osas isegi parim lahendus, midagi uut ja värsket. Nii Tartu kui Pärnu publik on leidmas taas teed saali ja on oodata üle pika aja vastasseisu, mis võib saalid peaaegu või mine tea, ka täitsa täis tuua! Pinnas on soodne. 

Tuletame meelde, et Tartu saal mahutab ilma lisatribüünita 2024 istekohta ja koos lisatribüüniga 2508 inimest (lisatribüün 484) ja Pärnu saalis on istekohti 1500.
Seni on Tartu maksimum pealtvaatajate arv sellel hooajal olnud ca 1100 pealtvaatajat, Pärnul ligi 900 ehk Tartul on pealtvaatjate mahutavuse osas varu veel üle poole, sarnane seis on ka Pärnul. 

Rohke publik saalis oleks hea finantsboost klubidele! 

Teeme kiire arvutuse ning kui seeria kujuneks viiemänguliseks, oleks mõlemal klubil võimalik oma hooja eelarvesse lisaks saada märkimisväärne tulurida. Kui Tartus toimuks 2 kodumängu (juhul kui ei tule 3-0 voi 0-3) ja keskmine pilet maksab 6-7€ võiks lisatulu olla 2 mängu kokkuvõttes ja nt 3/4 täitunud saaliga ca 25000€.
Pärnu 3 mängu korral ja täissaali potentsiaal oleks ka samas suurusjärgus ca 25K € Pärnule. 

Pole paha, see on ca 5-8% meeskondade hooaja eelarvest (seda ainult 5 mänguga!).
Arvestama peab muidugi tasuta piletitega, mis seda numbrit tugevalt mõjutavad ning neid pileteid võib täna olla hulgim. Loodame, et mõlemas linnas saalid tulevadki rahvast täis ja tekib võimas kossumöll ning lisaks saavad klubid vajalikku rahasüsti, et järgnevateks hooaegadeks saaks veel suuremaid sihte seada, ehk oleks mille poole püüelda (veel rohkem pealtvaatajaid). 

Oluline on hetke paisuv positiivne korvpallibuum keerata pikaajaliseks eduks ja täna on just üks sellistest momentidest. Kas klubid aga teavad, kes nende publik seal saalis on, kas ja kuidas oskavad klubid publiku oma klubiga ära siduda ning kontakti hoida, et neid tulevikus tagasi saali kutsuda? Tegutsema selles valguses kindlasti peab ja loodame, et osatakse täna see momentum ära kasutada. 

Mis siis muud, kui parim meeskond võitku ja kõik saali ning meeskondade mänguline võrdlus juba homme!