Selgus Eesti meeste korvpallikoondise koosseis homseks mänguks Soomega

Foto: FIBA.basketball

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub homme õhtul kell 18:30 võõrsil Espoo Metro Arenal FIBA World Cup 2023 Qualifiers mängude raames Soome koondisega, kirjutab basket.ee.

Eesti rahvuskoondis, kes kogunes maailmameistrivõistluste valikmängude viiendaks aknaks nädala alguses esmaspäeval, pidas esimese kohtumise reedel koduväljakul Saku Suurhallis, kus tõusude ja mõõnadega mängus tunnistati Rootsi koondise 87:82 paremust.

 

Eestlaste resultatiivseimad kaotusmängus Rootsiga olid Kristian Kullamäe 24 punktiga, debütant Artur Konontšuk 14 punktiga ning täna Hispaania kõrgliigatiimi Manresaga lepingu sõlminud Matthias Tass 13 punktiga. Lisaks Konontšukile tegi reedel toimunud mängus koondise debüüdi 20-aastane Hugo Toom.

 

Soome koondisega kohtus Eesti viimati tänavuse aasta 28. augustil, kui vastamisi mindi samuti MM-valikmängus, kus eestlased tunnistasid koduväljakul soomlaste 76:68 paremust. Augusti lõpus toimunud mänguga võrreldes on Eesti koondise koosseisus toimunud palju muudatusi, kui nimekirja ei kuulu erinevatel põhjustel Henri Drell, Sander Raieste, Sten Sokk, Maik-Kalev Kotsar, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Kristjan Kitsing ja Kerr Kriisa. Soome koondise resulatiivsem oli tolles mängus Sasu Salin 20 punktiga keda toetas soomlaste NBA täht Lauri Markkanen 18 punktiga, kes küll homses mängus kaasa ei löö.

Soome koondisega on Eesti kohtunud ajaloo jooksul 105 korda, kui nii ametlikes kui mitteametlikes mängudes on eestlased võitnud 58 mängu, kaotanud 46 mängu ning korra tänavu aasta juunis toimunud kontrollmängus lepiti 74:74 viik.

 

Homsest mängust toimub otseülekanne TV6 ning TV3 Sport 3 vahendusel.

 

Eesti meeste korvpallikoondise koosseis mänguks Rootsiga

 

Kristian Kullamäe

Märt Rosenthal

Kasper Suurorg

Joonas Riismaa

Mikk Jurkatamm

Robert Valge

Hugo Toom

Artur Konontšuk

Kregor Hermet

Siim-Sander Vene

Mihkel Kirves

Matthias Tass

 

Peatreener: Jukka Toijala

Abitreener: Heiko Rannula

Abitreener Indrek Reinbok

Eesti meeste korvpallikoondise peasponsor on Utilitas.