Saku I liiga veerandfinaalpaarides peeti esimesed kohtumised

Janar Aniste
Janar Aniste — FOTO: Tere Kadrina Karud Facebook

Saku I liigas algas play offide aeg. Kõik paarid on mänginud oma veerandfinaalseerias esimesed kohtumised. 1:0 juhivad Tere Kadrina Karud, Reinar Halliku KK/Vinni vald, Rae Koss/Hansaviimistlus ja Eesti Maaülikool/Evocon.

Reinar Halliku KK/Vinni vald vs Tamsalu Los Toros/TalTech: 90:67

Kodumeeskond alustas mängu väga bravuurikalt ja resultatiivselt võites esimese veerandaja 31:15 ja juhtides poolajaks juba 52:30. Teisel poolajal mäng võrdsustus, kuid võitjas kahtlust ei tekkinud ja nii asuski Reinar Halliku KK/Vinni vald seeriat juhtima 1:0. Patrik Peemot tõi võitjatele 24 punkti, talle assisteeris Rinalds Timma 21 punktiga. Tamsalu Los Toros/TalTech resultatiiseim Julius-Erik Kastein 12 punktiga. Teine kohtumine selles paaris peetakse Tamsalu Los Toros koduväljakul (TalTech Spordihoones) esmaspäeval kell 19:15.

Tartu Ülikool/Estiko vs Rae Koss/Hansaviimistlus: 83:90

Külalised Raest võtsid selles kohtumises initsiatiivi võites poolaja 52:39, Tartu asus kolmandal veerandajal vahet vähendama ja läks neljandal veerandajal 2:31 lõpuni peale Rando Roosi vabaviskeid ka esimest korda mängu juhtima, kuid sellest ei piisanud, Rae Koss/Hansaviimistlus oli kohtumise lõpus kindlam ja asus tulemusega 90:83 seeriat juhtima. Super mängu tegi Rae Kossu „suur äär“ Mihkel Allorg tuues lausa 36 punkti (lisaks 8 lauapalli). Seeria teine kohtumine plaanis juba täna, pühapäeval kell 18:00 Jüri Spordihoones.

Tere Kadrina Karud vs Paide Viking Window: 96:78

Kodumeeskond oli suutnud Rakvere Spordihalli luua järjekordse „karukoopa“ atmosfääri, kui mängu oli tulnud vaatama 830 pealtvaatajat. Paide Viking Window astus favoriidile vapralt vastu, kuid paremus kõigil neljal veerandajal summeerus lõpuks Tere Kadrina Karude 18 punktiliseks võiduks. Pidurdamatu oli Janar Aniste 35 punktiga, Paide edukaim samuti suurepärase mängu teinud Indrek Kajupank 30 punktiga. Teine kohtumine siin paaris toimub kolmapäeval Paide koduväljakul kell 19:30.

Eesti Maaülikool/Evocon vs ROCK TARTU TERMINAL: 85:82

Play offidele kohane mäng, kus paremus selgus lisaaja viimastel sekunditel peale Jaagup Russaku vabaviset ja Markus Kikkatalo korvi 85:82. Normaalajal oli ROCK-l võimalus mäng ära otsustada, kui Kris Urvik teenis 4 sekundit enne kohtumise lõppu 2 vabaviset. Kris tabas ühe, mis kindlustas siiski vaid lisaaja. Võitjate resultatiivseim 22 punktiga Markus Kikkatalo, ROCK-le tõi Markus Heinakroon 31 punkti. Paari teine kohtumine planeeritud kolmapäevale algusega 18:30 Turu tänava spordihoones.

Fakt: Saku I liiga veerandfinaalide esimesi kohtumisi jälgis tribüünidelt keskmiselt 318 pealtvaatajat (enim siis Tere Kadrina Karude kodumängu 820 pealtvaatajat).