Saku I liiga esimene finalist on Tere Kadrina Karud, teises poolfinaalpaaris viigistas seisu Reinar Halliku KK/Vinni Vald

Reinar Halliku KK/Vinni vald
Reinar Halliku KK/Vinni vald — FOTO: Mati Metsjõe

Teisipäeval peeti Saku I liiga poolfinaalpaaride teised kohtumised, kus selgus ka tänavuse hooaja esimene finalist.

Esimeseks finalistiks on põhihooaja kindel tabeliliider Tere Kadrina Karud, kes alistas teistkordselt Tartu Ülikool/Estiko meeskonna tulemusega 86:79 (mängu oli Tartu Ülikooli Spordihoonesse kogunenud vaatama 521 pealtvaatajat).

Teises poolfinaalis on seis viigis 1:1, kui Reinar Halliku KK/Vinni vald oli koduväljakul parem eelmise hooaja Saku I liiga meistrist Eesti Maaülikool/Evocon-ist 78:72. Otsustav kolmas kohtumine on siin paaris planeeritud reedele, kui kell 20:00 minnakse vastamisi Eesti Maaülikooli Spordihoones.

Tartu Ülikool/Estiko vs Tere Kadrina Karud: 79:86 (seeria 0:2)

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kohtumist kogunenud vaatama kodumeeskonna selle hooaja publikurekord 521 silmapaari. Tartu Ülikool/Estiko haaraski mängu alguses initsiatiivi ja võitis avaveerandi 29:25. Teisel veerandajal külalised Kadrinast aga kosusid, võites veerandaja 27:12 ja juhtides poolajaks suhteliselt kindlalt 52:41.

Teisel poolajal jätkus võrdne mäng, kuid selgelt ohtlikuks kodumeeskond enam kordagi ei saanud ja nii kindlustasid Tere Kadrina Karud endale 86:79 mängu ja 2:0 seeriavõiduga koha Saku I liiga finaalis. Janar Aniste mängu resultatiivseim 29 punktiga.

Reinar Halliku KK/Vinni vald vs Eesti Maaülikool/Evocon: 78:72 (seeria 1:1)

Reinar Halliku KK/Vinni vald viigistas poolfinaalseeria, võites kodumängus eelmise aasta meistreid 78:72. Kodumeeskond alustas mängu väga võimsalt võites avaveerandi 33:12. Poolajale mindi Reinar Halliku KK eduseisus 48:32.

Eesti Maaülikool tegi neljandal veerandajal marulise lõpuspurdi, kuid lähemale kui 5 punkti enne kohtumise lõppu nad ei jõudnud. Patrik Peemot tõi võitjatele 20 punkti, Jan Samuel Vogelainen Eesti Maaülikoolile 22 silma. Otsustav kolmas kohtumine siin paaris on planeeritud reedele, kui Eesti Maaülikooli Spordihoones visatakse pall mängu kell 20:00.

Saku I liiga finaal ja pronksikohtumine toimuvad 19. aprillil Rakvere Spordihoones.