Reklaam sulgub sekundi pärast

Kerr Kriisa liitus NCAA kaheksakordse meistriga

Kerr Kriisa
Kerr Kriisa — FOTO: Scanpix

23-aastane Eesti koondise korvpallur Kerr Kriisa astus peale selle hooaja lõppu üles NCAA üleminekuportaali ehk lahkus West Virginia meeskonnast peale ühte hooaega.

190 cm pikkune tagamängija veetis enne hooaega Lääne-Virginias kolm hooaega Arizona Wildcatsi eest.

Kriisa kogus lõppenud hooajal West Virginia eest 23 kohtumisega keskmiselt 11,0 punkti, 2,5 lauapalli ja 4,7 korvisöötu. Eestlane tabas väljakult 43%-lise ja kolmeseid 42%-lise täpsusega. Hooaja üheksas esimeses mängus ei saanud eestlane koduklubi aidata, kuna sai Arizonas viibides lubamatuid eeliseid. Loe pikemalt siit.

Kriisal on tänu COVID-aastale veel võimalus mängida üks hooaeg NCAA-s mõne Ülikooli eest.

"Tänud (aitäh) inimestele Morgantownis, et te lõppenud hooaja eriliseks tegite. See oli keeruline aasta, kuid kasvasin selle aja jooksul mängija ja inimesena rohkem kui kunagi varem. Aitäh West Virginia treeneritele, kes minusse uskusid ja minu mängu arendamisele kaasa aitasid. Tänud ka meeskonnakaaslastele selle hooaja eest, oleme vennad kogu eluks. West Virginia fännid väärisid enamat kui see, mida suutsime neile anda. Jään West Virginia suurepäraseid inimesi armastama. Soovin uuele treenerile Darian DeVriesile ja Mountaineersile tulevikus parimat, kuid samal ajal olen pannud oma nime üleminekuportaali üles ning ootan uut hooaega."

Eile andis Kriisa sotsiaalmeedias teada, et on liitunud uueks hooajaks USA üliõpilasliiga NCAA ajaloo ühe edukama meeskonna Kentucky`ga.

Kriisa on juba kaheksas mängija, kelle Kentucky uus peatreener Mark Pope kahe hooaja vahel üleminekuportaalist on meeskonda toonud. 

Kentucky Wildcatsi korvpallimeeskond on kaheksakordne NCAA meister ning ühtlasi üliõpilasliiga ajaloos enim võite kogunud tiim.