Pokk tegi Prantsusmaal hea mängu, Adams oli Islandil üleplatsinaine

Tea Adams
Tea Adams — FOTO: fiba.basketball

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes vaatame sel korral üle Prantsusmaa kõrgliigas väga kõvas konkurentsis kiirelt ja hästi vankrile hüpanud Mailis Poki ning Islandil võidumängus üleplatsinaiseks kerkinud Tea Adamsi eelmise nädala tegemised.

PRANTSUSMAA

Hooaja lõpetuseks Prantsusmaa kõrgliigasse siirdunud Mailis Pokk tegi Tarbes' klubi eest oma teise mängu, kui Tarbes (10-11) jäi kodusaalis 75:82 alla tabelis teisel kohal olevale Bourges'ile (17-4).

Eestlanna viibis väljakul 16 minutit ning kogus 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3), 6 lauapalli (seejuures 3 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Tarbes' naiskonna resultatiivseimana sai Carla Leite kirja 18 punkti ning tema vastu tehti 11 viga, Serena Kessler kogus 10 silma, 6 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu ning Marie-Paule Foppossi arvele kanti 10 punkti.

Võitjate poolel kogus Kanada koondislane Kayla Alexander 19 punkti ja 7 lauapalli, Prantsusmaa koondise tagamängija Sarah Michel tõi 14 silma, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu, samuti Prantsusmaa koondislane Alix Duchet panustas 13 punkti, Läti koondise mängija Anete Šteinberga arvele kanti 12 punkti ja 6 lauapalli ning Pauline Astier lisas 10 silma, 7 lauapalli ja 7 söötu.

31-aastane Pokk on Prantsusmaa kõrgliigas senise kahe kohtumisega kogunud keskmiselt 18 minutiga 7 punkti, 5,5 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on eestlannal olnud 50% ja kolmepunktivisetel 40%.

Liigatabelis seitsmendal real paiknev Tarbes läheks praeguste seisude kohaselt play-off'i avaringis vastamisi just Bourges'ga. Põhiturniiri viimase kohtumise peab Tarbes 6. aprillil võõrsil vahetult nende selja taga oleva Angers'iga (8-13).

Eesti koondise tsenter Maaja Bratka ei saanud hooaega vigastuse tõttu kahjuks lõpuni mängida. Tema kodunaiskond Champagne Basket (7-15) lõpetas põhiturniiri kodusaalis võetud 91:67 võiduga punase laterna CFBB (2-20) vastu. 10. kohale jäänud Champagne Basket tänavu play-off'i ei pääsenud.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (20-2) said lõppenud nädalal valmistuda selle nädala teisipäeval algavaks veerandfinaalseeriaks. Play-off'i avaringis on Södertälje vastaseks põhiturniiri kaheksas Alvik Basket (9-13), keda põhiturniiri alguses võideti kodusaalis 100:55 ning veebruaris saadi ka võõrsil nende vastu 90:68 võit.

18-aastase eestlanna Marta Eleri Jaama keskmised näitajad Rootsi kõrgliigas on 18 kohtumisega seni olnud 9,4 minutit, 1,3 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,6 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 33,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

ISLAND

Tänavuse hooaja keskel Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud ja Islandi kõrgliigasse kolinud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Reykjaviki Valur (10-11) said võidulisa kui võõrsil alistati 92:41 tabeli viimane Snaefell (2-19).

Adams viibis väljakul 28 minutit ning kogus selle ajaga oma tiimi edukaimana 22 punkti (kahesed 8/11, kolmesed 2/5), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Valuri poolel paistsid silma veel ka 16 punkti ja 5 lauapalli kogunud Dagbjört Karlsdottir, 14 silma ja 11 lauapalli kirja saanud Asta Grimsdottir. Kaotajate poolel tõi Mammusu Secka 11 punkti ja 16 lauapalli.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad senise kuue mänguga on olnud 29 minutit, 18,5 punkti, 5,7 lauapalli ja 3,5 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on tal olnud 50,7% ja kolmepunktivisetel 33,3%.

Islandil on käimas põhiturniiri teine faas, kus tabel on löödud kaheks. Valur heitleb alumise nelja naiskonna hulgas ning nende põhiturniiri viimane matš toimub 3. aprillil, kui külla sõidetakse Thor AK (10-11) tiimile, kellega hetkel ollakse tabelis täpselt samal pulgal.