Pärnu Sadam läks veerandfinaalseeriat Rapla vastu 2:1 juhtima

Pärnu Sadama korvpallimeeskond haaras Paf Korvpalli Meistriliiga kolme võiduni peetavas veerandfinaalseerias 2:1 eduseisu, kui alistas täna koduväljakul AVIS UTILITAS Rapla meeskonna 97:81.

Rapla ajas kohe kohtumise alguses mängutempo kõrgeks ja haaras Sven Kaldre viimasel sekundil laua põrkest tabatud kaugiviskega avaveerandi järel 27:21 eduseisu. Lahtine mäng jätkus ka teisel mänguperioodil ja pärnakad vahendasid pikaks pausiks vahe kolmele punktile (52:49). Taaskord sai otsustavaks kolmand veerandaeg, mille Heiko Rannula hoolealused võitsid koguni 23:11. Rapla ei suutnud enam oma mängurütmi leida ja nii haarasid pärnakad veerandfinaalseerias eduseisu. 

Võitjate poolelt tegi võimsa esituse Ivo Van Tamm, kes kogus 21 punkti ja haaras 6 lauapalli. Robert Valge lisas 17, Andris Misters 16 ja Alterique Gilbert 14 silma. Rapla parim oli üleplatsimehena Martin Paasoja, kelle kontosse kogunes 22 punkti, 5 laupalli ja 4 resultatiivset söötu. Viis kaugviset tabanud Sven Kaldre arvele jäi 15 punkti, Arnolds Helmanis lisas 12 silma. 

Pärnu sadama kapten Mihkel Kirves kiitis mängujärgses intervjuus meeskonda, kuid tõdes, et kaitses on vaja asju parandada. “Tänane skoor näitab selgelt meeskonna sisu. Kogu meeskond oli täna tubli. Kui me vaatame juba poolaja skoori, siis see pole meie mäng. Me tahame mängida väiksemaskoorilist mängu. Täna õnneks viskasime hästi ja suutsime toime tulla. Kaitses on meil kindlasti vaja asju parandada. ” 

Rapla meeskonna kapten Sven Kaldre : “Lõppskoor tegelikult ei näita kui pingeline see mäng oli. Lõpus üritasime järgi tulla, aga nad panid oma visked kotti. Kolmanda veerandaja kaotusseisust me enam välja ei tulnud. Lasime kaitses palju eksimusi sisse ja Pärnu sai lihtsaid korve. Anname kolmapäeval Raplas oma parima, et see seeria veel korra Pärnusse tuua.” 

Seeria neljas kohtumine toimub kolmapäeval Raplas, viies mäng vajadusel neljapäeval uuesti Pärnus.