Tipphetked: Bucks, Celtics, Clippers ja Thunder läksid seeriat juhtima

Damian Lillard
Damian Lillard — FOTO: Scanpix

Korvpalliliigas NBA on peale läinud öösel toimunud mänge kõik 16 meeskonda pidanud oma avakohtumise veerandfinaalseerias.

Läinud öösel asusid avakohtumises seeriat juhtima Boston Celtics, Milwaukee Bucks, LA Clippers ja Oklahoma City Thunder.

Põhihooaja idakonverentsi parim meeskond Boston Celtics võttis koduväljakul kindla 114:94 võidu Miami Heati üle. Võitjate poolelt sai kolmikduubliga hakkama Jayson Tatum, kes sai kirja 23 punkti, 10 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Derrick White toetas meeskonda 20 ja Kristaps Porzingis 18 silmaga. Heati parim oli Bam Adebayo 24 punkti ja 6 lauapalliga.

Idakonverentsi kolmas meeskond Milwaukee Bucks sai samuti kindla võidu, kui koduväljakul oldi kuuenda asetusega Indiana Pacersist üle 109:94. Ilma Giánnis Antetokounmpota mänginud Bucksi resultatiivseimad olid Damian Lillard 35 ja Khris Middleton 23 punktiga. Pacersi parimana tõi Pascal Siakam 36 silma ja 13 lauapalli.

Läänekonverentsis sai raske 94:92 võidu esimese asetusega Oklahoma City Thunder, kes oli koduväljakul parem New Orleans Pelicansist. Võitjate resultatiivseim oli Shai Gilgeous-Alexander 28 punktiga. Jalen Williams lisas 19 ning Chet Holmgren 15 silma. Kaotajate parimana viskas Trey Murphy III 21 punkti.

Läänekonverentsi viimases veerandfinaalseeria avakohtumises oli põhiturniiri neljas meeskond LA Clippers koduväljakul 109:97 üle viienda asetusega Dallas Mavericksist. James Harden tõi võitjatele 28, Paul George 22 ning Ivica Zubac 20 silma. Kaotajate resultatiivseim oli taas Luka Doncic, kes sai kirja 33 punkti ja 13 lauapalli. Kyrie Irving toetas 31 silmaga.