Narvas algas karika nädalalõpp, esimesena triumfeeris Reinar Halliku Korvpallikool

u16-karikavoitja
Foto: Siim Semiskar

Narvas algas neljapäeval suur korvpalli nädalalõpp, kus selgitatakse tänavused karikavõitjad nii noorte kui naiste ja meeste konkurentsis.

Esimesena sai karika pea kohale kergitada poiste U16 vanuseklassi võitjaks tõusnud Reinar Halliku Korvpallikool, kes finaalis sai 74:60 (17:17, 26:15, 14:7, 17:21) jagu Audentese SK tiimist, vahendab basket.ee 

Võitjate poolel kerkis 16 punkti, 5 lauapalli, 5 resultatiivse söödu ja 5 vaheltlõikega edukaimaks Andries Kivimägi, kes hinnati ka finaali parimaks mängijaks. Erik-Ernst Edovald panustas 11 punkti, 9 lauapalli ja 2 resultatiivse sööduga. 

Audentese poolel tegi suurepärase esituse Kaur-Kennerth Tomann, kelle arvele kogunes 31 punkti, 23 lauapalli (neist 7 ründelauast) ning 4 viskeblokeeringut. Noormehe efektiivsustegur oli lausa 53. 

“Väga hea tunne on,” vastas Reinar Halliku Korvpallikooli U16 meeskonna peatreener Andres Sõber spordireporterite lemmikküsimusele “Mis tunne on?”. “Täpselt nagu omal ajal. Ma pabistasin muidugi õudselt, aga poisid… no täielik nauding. Ma igal juhul asetan ennast siin natuke kõrvale, sest ma natuke liiga vähe annan trenni neile. Reinar Hallik on väga tubli, et ta on suutnud poisid selliseks kasvatada. See on vägev värk, mis ta on teinud,” lisas Sõber. 

Mängulist poolt kommenteeris Sõber: “Ma eriti pikkade meeste fänn polegi ja meie tiimi lühikesed on nii agressiivsed ja viskavad vabadelt kohtadelt kohe peale. Ei mingisugust pikka rünnakut. Veidi nagu NBA eksole. See on hea, et nad on mind nii kiiresti omaks võtnud ja kuulanud. Me pole ühtegi mängu veel kaotanud, kuigi on olnud hetki, kus oleme napilt-napilt võitnud. Uhke tunne!” 

“See medal läheb mul ikka väga tähtsale kohale,” arvas Sõber ja lisas: “See on väga tore tunne jõulud ja uus aasta karikavõitjana vastu võtta! Minul pole vahet, kas on mehed või poisid. Ma teen nendega samu trenne, mida olen aastaid Rakvere Tarvase või Kadrina Karudega teinud. Ikka samad võtted on mul. Need on juba väljakujunenud poisid, annaks jumal, et mõnel neist oleks tulevikus võimalust ka jõuda kuskile. Aga täpselt samad asjad, tund ja 15 väga agressiivselt. Mina rõhutan, et tänapäeva korvpall peab olema kiire ja sportlik ja väga meeldiv oli, et Jukka Toijala ütles, et talle meeldis meie mäng.” 

“Ega me teist kohta siia ju saama ei tulnud, kui me juba finaali saime. Mis siin ikka pettunud olla, tibusid ju loetakse kevadel. Loomulikult tahtsime võita, kuid arvestades, kui raske sügis meil on olnud, olen ma rahul, et finaali saime. Selle taha me ei poe, aga mul oli täna ikkagi üks liidermängija puudu ja ma ei mäleta, millal me saime reaalselt teha arendavat trennis, sest julgen öelda, et mul on mingid mehed olnud alates septembrist neli korda haiged,” rääkis Audentese tiimi peatreener Sixten Tomingas. 

Mänguliselt tuli finaal Tomingase arvates isegi päris hästi välja. “Ilma tagamängijateta korvpalli mängida ei saa, aga ilma pikkadeta saab. Meil läks Oliver Kullamäe Saksamaale ja jäi suur auk sisse. Selle üle on väga hea meel, aga see tähendab, et meil peab praegu kõige pikem mees point guard’i mängima. See pole üldse paha, aga koondise mõttes võiks ta teisel positsioonil mängida. Ühesõnaga, ilmselgelt jäime täna surve alla,” lisas Tomingas. 

Reedel algavad Narva Spordikeskuses mängud kell 11.30 ning esimesena selgub karikavõitja tüdrukute U14 vanuseklassis.