Korvpalli Meistriliiga play-offid algavad täna TalTechi ja Tallinna Kalevi vastasseisuga

Paf Korvpalli Meistriliigas on kätte jõudnud hooaja kõige põnevamad mängud, mil seitse paremat klubi alustavad play-offi. Otsa teeb teisipäeval algusega kell 19:00 lahti TalTech/Optibeti ja Tallinna Kalevi vastasseis veerandfinaalseeria esimeses mängus.

Alar Varraku juhendatav TalTech kogus põhiturniiril 22 võitu ja 11 kaotust, mis andis neile BC Kalev/Cramo järel teise koha. Eesti-Läti korvpalliliigas jäi tehnikaülikooli esindusmeeskonna laeks veerandfinaal, kus jäädi alla BK Ogre võistkonnale.

Meeskonna skooriliidriks on tõusnud veebruaris võistkonnaga liitunud Brandon Childress, kes on meistriliiga mängudes kogunud 25 silma mängu kohta. Eesti-Läti liiga veerandfinaalis Ogre vastu vigastas mees küll põlve, kuid peaks kõiki eelduste kohaselt teisipäevases play-off kohtumises Tallinna Kalevi vastu platsil olema. Samuti peaks rivis olema viimases põhiturniiri mängus platsi kõrvale jäänud kogenud mängujuht Tanel Sokk, kelle tugevus otsustavates mängudes liidriohjad haarata on kõikidele korvpallisõpradele hästi teada.

Tallinna Kalev kogus põhiturniiril 26 kaotuse kõrvale 7 võitu ja teenis Rakvere Tarva ees viimase play-off koha. Keerulisel hooajal on kalevlaste vankrit enim vedanud Joonas Järveläinen, kes meistriliigas kogunud keskmiselt 18 punkti ja pea 7 lauapalli mängu kohta. Kendrick Thompson on visanud keskmiselt 14,5 ja Eduards Hazners 14 silma. Kalevil momendil vigastustega probleeme pole ja kõik ülesantud mängijad peaksid esimeses mängus TalTechi vastu platsile jooksma.

Omavahelistes mängudes on tänavu 3:0 peal TalTechi meeskond. Kõige tasavägisem oli aga just viimane vastasseis aprilli keskel, kui TalTech võitis numbritega 73:68.

Kolme võiduni peetava seeria esimene leiab aset teisipäeval, 26.04 TalTechi kodusaalis ja pall visatakse õhku kell 19:00. Pileteid saab mängule osta Piletitasku eelmüügist ja kohapealt.

Teistes veerandfinaalpaarides lähevad vastamisi KK Viimsi/Sportland ja Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Pärnu Sadam ja AVIS UTILITAS Rapla. Nende seeriate esimesed kohtumised peetakse kolmapäeval. Kõik play-off seeriad mängitakse kolme võiduni.