EuroBasket 2022

Video: Siim-Sander Vene – see on valus, kaks mängu järjest!

siim-sander-vene

Eesti meeste korvpallikoondis pidi esmaspäeval EM-finaalturniiril taas leppima napi kaotusega, jäädes C-alagrupi kolmandas mängus 70:73 (16:20, 13:13, 19:20, 22:20) alla Horvaatiale. Mängijärgsel pressikonverentsil käisid koondise peatreener Jukka Toijala ja 18 punktiga üleplatsimeheks kerkinud kapten Siim-Sander Vene.

Vene: “See on valus, kaks mängu järjest! Me saime rohkem kiirrünnakupunkte kui vastane ja me ei andnud neile liiga palju võimalusi teise võimaluse korvideks. Olime päris hästi mängus, hoidsime enamjaolt mängu eel paika pandud plaanist kinni, kuid jäime kahjuks teist mängu järjest napilt alla,” vahendab basket.ee 

Toijala: “Nagu Siim ütles – see on raske. See on tegelikult südantlõhestav, et vaatamata meeskonna ja fännide pingutustele jäime teist mängu järjest napilt alla. See on vapustav, kuidas me täna kaitses mängisime. Ilmselt selle tõttu (kõvasti kaitses pingutamise – toim.) oli meil rünnakus pisut energiast puudu ja ka mitmed õigesti võetud visked ei kukkunud sisse. Õnnitlused Horvaatiale, kuid olen ka superuhke meie tänase esituse üle. Millalgi jääb ka meile midagi näppude vahele. Esiteks jätkame pingutamist vaatamata sellele, et oleme kaotanud võimalused pääseda top16 hulka, teiseks oleme võlgu oma fännidele ja läheme mängima järelejäänud mänge nii hästi kui võimalik.” 

Horvaatia koondise peatreener Damir Mulaomerovic: “Teadsin, et tuleb raske mäng Eesti meeskonna vastu, kellel on suurepärased viskajad. Meil olid raskused rünnakul, eriti korvialuses mängus, aga kaitse oli meil üsna hea. Tahan tänada Karlo Matkovici, kes on vigastatud, kuid otsustas täna mängida ja andis meile head energiat. Otsustavatel hetkedel säilitasime selget pead ja tegime õiged otsused.”