EuroBasket 2022

Karm hoop Sloveeniale! Ühe Dragici jaoks on EM-finaalturniir lõppenud

Foto: FIBA.basketball

33-aastase Sloveenia korvpallikoondise mängumehe Zoran Dragici jaoks on Euroopa meistrivõistlused läbi.

Mängus Belgiaga vigastada saanud Zoran Dragic ei saa turniiril edasi mängida. Noorem Dragic peab väljakult eemal olema umbes kuus kuni kaheksa nädalat , mis on seda tüüpi vigastuste puhul tavaline taastumisaeg (rebenenud osa nelipealihasest).

Sel turniiril oli 33-aastane tagamees visanud keskmiselt 5,3 punkti, võtnud 3,2 lauapalli ning jaganud 1,2 resultatiivset söötu mängu kohta.

Seega jätkab Sloveenia veerandfinaalis Poola vastu mängimist üheteist mehega.

Zoran: “Ilmselgelt ei ole mulle määratud koondist Euroopa meistrivõistlustel otsustavates lahingutes aidata. Aga see on spordi ettearvamatus. Aitan kaaslasi pingilt, julgustan neid valjuhäälselt ja lisan seeläbi positiivset energiat, mida vajame ka järgmistel päevadel. Usun, et poisid tulevad kokku, veelgi enam, jätavad südamed väljakule ja lõpuks jääme ootama seda head tulemust, mida me kõik nii väga tahame. Nendel päevadel alustan juba taastusravi. Nii koondises kui ka klubis on meil suurepärane meditsiini-, füsioterapeudi- ja treeneriteenus ning teeme koos kõik, et naasta põrandale hästi ettevalmistatuna.”

Mäletavasti sai Zoran vigastada ka 2017. aasta Eurobasketil, kui Sloveenia karika võitis, ning tema vend Goran rõhutas Eurohoopsile, et talle meeldiks seekord koos vennaga võita.