Kaks Eesti noorkorvpallurit osalevad NBA ja FIBA poolt korraldatavas laagris

nba-fiba

NBA ja FIBA koostöös Itaalia Korvpalliliiduga korraldavad tänavuse Basketball Without Borders (BWB) laager toimub juuni alguses Milanos. Nimekasse laagrisse on saanud sel aastal kutse kaks Eesti noorkorvpallurit - Birk Birger Arop (Audentese Spordigümnaasiumi õpilane, KK Viimsi kasvandik) ning Erik Makke (Novipiu Campus Piemonte, Keila KK kasvandik).

BWB 2022 laager toob kokku 62 parimat gümnaasiumis õppivat poissi ja tüdrukut 24 riigist üle Euroopa, kellel on võimalus treenida koos praeguste ning endiste NBA, WNBA ja FIBA mängijate, legendide ja treeneritega. 

Basketball Without Borders laagris on treeneriteks NBA mängijad Danilo Gallinari (Atlanta Hawks, Itaalia), Terance Mann (LA Clippers, USA) ja Kemba Walker (New York Knicks, USA), Memphis Grizzliese peatreener Taylor Jenkins jpt. 

Atlanta Hawksi ääremängija Danilo Gallinaril, kes osales BWB laagris 2003. aastal, on antud laagriga seoses erilised tunded.

“Basketball Without Bordersil on minu elus alati tähtis roll olnud. Noore mängijana 2003. aastal oli mul unistus mängida NBA-s ning saadud kogemus BWB laagrist andis mulle veel rohkem motivatsiooni, et enda unistustele keskenduda. Ma ootan väga, et saaksin sel aastal laagris osalevatele mängijatele rääkida oma kogemustest lootuses, et keegi neist astub tulevikus minu kingadesse,” räägib Itaalia koondislane.