Hispaania portaal: Kristian Kullamäe on lähedal liitumisega ACB liiga klubiga

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe — FOTO: FIBA.basketball

Hispaania portaal Encestando.es kirjutas täna õhtul, et ACB liigas (Hispaania korvpalli kõrgliiga) mängiv Bilbao Basket peab läbirääkimisi 24-aastase Eesti koondise ja Lietkabelise tagamängija Kristian Kullamäega.

Portaali andmetel on allkirjastamine Bilbao ja Kullamäe vahel lähedal. Pärast mõnepäevaseid läbirääkimisi loodavad nad eestlasega lepinguni jõuda võimalikult kiiresti. 

Eestlase võimalik uus koduklubi lõpetas sellel hooajal ACB liiga 12. kohaga. Lisaks jõuti FIBA Meistrite liigas teise ringi ehk 16 parema meeskonna hulka, kus jäädi L-alagrupis Tenerife, Murcia ja Darüssafaka järel neljandaks ja edasi kaheksa parema sekka ei pääsetud.

Kullamäel on Hispaania kõrgliiga kogemus olemas, sest hooajal 2021-22 mängis ta San Pablo Burgose eest rotatsioonimängijana 15 kohtumist.

24-aastane ja 194 cm pikkune Kullamäe on sel hooajal mänginud Leedus Panevezyse Lietkabelise meeskonnas. Hetkel on neil Leedu kõrgliigas käsil pronksiseeria Jonava vastu.

Eurocupis oli eestlase kolmestes protsent sel hooajal 34 ning ta tõi keskmiselt 11 punkti, võttis 3,2 lauapalli ja andis 3,6 korvisöötu kohtumise kohta. Leedu liigas on Kristian tabanud kolmeseid 41%-lise tabavusega ning visanud keskmiselt 13,2 punkti, võtnud 3 lauapalli ja jaganud 3,7 korvisöötu mängu kohta.