G4S Noorteliiga poiste U14 vanuseklassi Eesti meistriks krooniti Kesklinna U14

G4S Noorteliiga poiste U14 vanuseklassi Eesti meistriks krooniti Kesklinna U14 — FOTO: basket.ee

Pühapäeval, 5. mail peeti Jüri Spordihoones poiste U14 vanuseklassi medalimängud, kus selgus tänavuse hooaja parim võistkond.

Pronksimängus kohtusid Viljandi SK/KK QUERCUS (treener Rauno Tamm) ning BC KALEV CRAMO/KK SOKUD (treener Marko Savi).

Kolmanda koha kohtumises sai parema alguse Viljandi võistkond, kes võitis avapoolaja 11 punktiga. Kahe liidri Bert Martini ja Marten Miileni skoorimise toel oldi veel enne viimast veerandaga 15-punktilises eduseis. Siiski polnud BC KALEV CRAMO/KK SOKUD oma viimast sõna veel öelnud ning viimasel veerandajal tehti maruline lõpuspurt ning 17 sekundit enne lõppu jõuti viigini. Lõppsõna jäi Viljandi poistele, kui Bert Martini mööda läinud viske upitas viimasel sekundil veaga korvi Marten Miilen ning Viljandi poistele tasuks pronksmedalid lõppskooriga 77:75.

Viljandi võistkonna parimaks mängijaks valiti Bert Martin (44 punkti, 8 lauapalli) ning Sokkude meeskonna parimaks Paul Oskar Ojamaa (22 punkti, 25 lauapalli). Võistkondade parimate auhinnad paneb välja noorte korvpalli suurtoetaja NIKE.

Meistritiitli peale alustasid õhtuses mängus heitlust Kiili SK/Rae Spordikool (treener Siim Palu) ning Kesklinna KK U14 (treener Martin Toomas).

Õhtust maiuspala läks peale esimest veerandaega 21:13 juhtima Kiili SK võistkond, kes suurendas ka teisel veerandajal eduseisu, minnes poolajale vastu 45:33 eduseisus. Pausilt tuli tagasi teravamalt Kesklinna KK võistkond, kes tegi tugeva tagasituleku, võites kolmanda veerandaja 28:17 ning neljanda 25:17. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid Kesklinna KK U14 kasuks 86:79.

Kesklinna KK U19 võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Mathias Jaani (21 punkti, 9 lauapalli) ning Kiili SK/Rae Spordikooli parimaks Romet Saarniit (23 punkti, 9 lauapalli). Võistkondade parimate auhinnad paneb välja noorte korvpalli suurtoetaja NIKE.

Finaali MVP-ks valiti Karl Heinrich Habak, kes viskas finaalis oma meeskonna kasuks 17 punkti ning võttis 6 lauapalli. MVP auhinnana teenis Habak välja NIKE korvpallijalatsid ning meene Sony Centerilt.