Fotouudis: Ataman ja Sloukas poseerisid Vahemere ääres Euroliiga ja Kreeka liiga võidukarikatega

Kostas Sloukas ja peatreener Ergin Ataman
Kostas Sloukas ja peatreener Ergin Ataman — FOTO: Scanpix

Ateena Panathinaikose korvpalliklubi tegi sel hooajal n-ö kuldse duubli, kui võitis nii koduse (Kreeka) meistritiitli, kui ka Euroopa tugevaima sarja ehk Euroliiga.

Korvpalli Euroliiga Final Four kulmineerus 26. mail suure finaaliga, kus omavahel olid vastamisi põhiturniiri võitja Madridi Real ning eelmisel (2022-23) hooajal alles 17. kohaga lõpetanud Ateena Panathinaikos. Kreeka suurklubi teine poolaeg käis Hispaana tippklubi omast üle ning Panathinaikos tuli 95:80 võiduga 13-aastase vaheaja järel taas Euroliiga meistriks.

Panathinaikose poolt tegid finaalis suurepärase mängu MVP-ks valitud Kostas Sloukas ja Kendrick Nunn. Sloukase arvele jäi 25 minutiga 24 ning Nunnile 24 minutiga 21 punkti.

Real Madrid on jätkuvalt 11 tiitliga Euroliiga ajaloo edukaim klubi. Panathinaikos tõusis 7 tiitliga selles arvestuses kolmandaks.

Peatreener Ergin Atamanist sai selle võiduga kolmekordne Euroliiga tšempion. Muljetavaldavam on veel see, et need kõik on tulnud viimase nelja hooaja jooksul (2021, 2022 ja 2024).

Kostas Sloukas teenis oma neljanda Euroliiga tiitli ning temast sai alles teine mängumees läbi aegade, kes on suutnud tulla meistriks kolme erineva võistkonna ridades (2012. ja 2013. Piraeuse Olympiakosega, 2017. aastal Istanbuli Fenerbahcega ning lõppenud hooajal Ateena Panathinaikosega).

Sama saavutusega on hakkama saanud varem vaid hetkel Fenerbahce peatreeneriks olev legendaarne Šarunas Jasikevičius, kes tuli Euroliiga võitjaks Barcelona (2003), Tel Avivi Maccabi (2004, 2005) ja Panathinaikose (2009) eest.

Lisaks sai Sloukasest 17. mängija, kes on kunagi võitnud neli või enam Euroliiga tiitlit. 21. sajandil olid enne teda neli tiitlit võitnud vaid kaks mängijat (Sarunas Jasikevicius ja Kyle Hines).

Kreeka korvpalli kõrgliiga finaalseerias 0:2 kaotusseisu jäänud Panathinaikos suutis 14. juunil võtta kolmanda võidu järjest, kui kodusaalis alistati põnevuskohtumises 87:82 Pieruse Olympiakos.

Võitjate resultatiivseim oli avapoolajal 25 ning kokku 29 punkti visanud Kostas Sloukas, kes valiti ka finaalseeria parimaks mängijaks ehk MVP-ks. 34-aastase mehe jaoks seega kuldne duubel ka MVP tiitlitega sel hooajal.

Lisaks neile kahele karikale teenis Panathinaikos ka kolmanda, kui 18. mail võeti Kreeka karikasarja finaalis lisaajal 99:96 võit PAOK-i üle.

Ergin Ataman ja Kostas Sloukas tähistasid kõiki neid tiitleid nüüd Vahemere ääres olevas Akti restoranis.