Saksamaa korvpallikoondis tuli maailmameistriks
Saksamaa korvpallikoondis tuli maailmameistriks — FOTO: Scanpix

Korvpalli MMi finaalis alistas Saksamaa 83:77 Serbia ning krooniti esmakordselt maailmameistriks.

Finaalmängus olid Saksamaa resultatiivseimad Dennis Schröder 28 ja Franz Wagner 19 punktiga. Serbia parimatena viskasid Aleksa Avramovic 23 ja Bogdan Bogdanović 17 silma. Kogu statistika nähtav siit.

Finaalmängu parimaks mängijaks valiti Franz Wagner ja kogu MM-turniiri MVP-ks (kõige väärtuslikumaks mängijaks) Dennis Schröder.

Kohtumise tipphetked:

Emotsioonid peale maailmameistriks tulemist:

ENNE FINAALI:

Saksamaa alistas alagrupiturniiril Jaapani 81:63, Austraalia 85:82 ning Soome 101:75. Vahegrupis saadi võidud Gruusia (100:73) ja Sloveenia (100:71) üle. Veerandfinaalis alistati 81:79 Läti ning poolfinaalis saadi suureskoorilises kohtumises 113:111 jagu USA meeskonnast.

Saksamaa suurimad liidrid on turniiril olnud Dennis Schröder, kes on toonud keskmiselt 17,9 punkti mängus, Moritz Wagner (12,5 punkti), Daniel Theis (12,1 punkti) ja Andreas Obst (10,9 punkit).

Serbia alistas alagrupiturniiril Hiina 105:63, Puerto Rico 94:77 ja Lõuna Sudaani 115:83. Vahegrupis saadi alustuseks Itaalia käest 76:78 kaotus, kuid teises kohtumises võeti suur 112:79 võit Dominikaani Vabariigi üle. Veerandfinaalis alistas Serbia 87:68 Leedu ning poolfinaalis 95:86 Kanada,

Serbia koondist on suurturniiril vedanud Bogdan Bogdanovic, kes on saanud kirja keskmiselt 19,4 punkti mängus, Nikola Milutinov (13,6 punkti) ning Nikola Jovic (10,3 punkti).