Eestlased välismaal | Vene näitas head mängu, Poom tegi uue klubi eest seni parima esituse

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene — FOTO: Club Baloncesto San Pablo Burgos Facebook

Uue aasta esimesel nädalal näitasid Euroopa ja USA korvpalliväljakutel oma oskuseid mitmed eestlased. Tõeliselt tihe nädal oli Maik-Kalev Kotsaril ja Sander Raiestel, kelle kodumeeskond Baskonia madistas kolme Euroopa tippklubiga.

Eurosarjas said väljakule ka Kaspar Treier ja Matthias Tass, kes alustasid oma koduklubidega FIBA Meistrite liigas võitlust pääsu eest 16 parema sekka. Carlos Jürgens jätkas Leedus oma resultatiivset seeriat, Janari Jõesaar paistis Poolas silma hea lauavõitlejana, Johannes Kirsipuu USA-s aga nutika söödujagajana. Hispaania ja Itaalia esiliigades olid resultatiivsed Siim-Sander Vene ja Karl Markus Poom.

HISPAANIA, ACB

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteizi Baskonia (10-9) mängis eelmisel nädalal Euroliigas kahel korral, saades kirja võidu ja kaotuse. Kolmapäeval peetud mängus alistati koduväljakul Kreeka klubi Ateena Panathinaikos (11-8) 75:73. Raieste oli platsil 9 minutit, mille jooksul ta ühtegi pealeviset ei sooritanud. Tema kontole kogunes üks lauapall, üks pallikaotus ja üks viga. Kotsar 5 mänguminuti jooksul kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/3), kuid võttis ühe lauapalli.

Reedel aga kaotati võõrsil valitsevale Hispaania meistrile Barcelonale (13-6) 85:89. Kotsar mängis 16 minutit, viskas 7 punkti (kahesed 3/7, vabavisked 1/2), võttis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 4 vaheltlõiget ja blokeeris ühe viske. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust. Raieste pääses platsile 4 minutiks. Selle ajaga tegi mängumees 2 pallikaotust ja ühe vea, ühtegi viset ta ei sooritanud.

Hispaania kõrgliigas võõrustas Baskonia (9-8) pühapäeval tabeliliidrit Madridi Reali (16-1), kellele jäädi alla 85:99. Kotsar viskas 18 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/3), hankis 5 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning sai kirja 3 isiklikku viga. Raieste 5 mänguminuti jooksul ühtegi pealeviset ei teinud. Tema arvele jäi üks lauapall, üks vaheltlõige ja üks viga.

Kristian Kullamäe leivaisa Bilbao (7-10) alistas pühapäeval Hispaania kõrgliigas koduväljakul 74:54 Manresa (9-8). Kullamäe sai mänguaega 12 minutit, mille jooksul tõi ta 2 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/2, vabavisked 0/1), hankis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe vea.

Pühapäeval käis Hispaania kõrgliigas platsil ka Artur Konontšuk (5-12), kelle koduklubi Granada kaotas võõrsil 79:85 lähirivaalile Breoganile (5-12). Konontšuk pääses platsile 4 minutiks, mille jooksul viskas 2 punkti (kahesed 1/1) ja tegi ühe isikliku vea.

ITAALIA, SERIE A

Kaspar Treieri koduklubi Sassari alustas kahe võiduni peetavat FIBA meistrite liiga play-in faasi selge võiduga. Kolmapäeval võõrsil peetud mängus alistati Prantsusmaa klubi Cholet Basket 93:72. Treier pääses väljakule vaid 2 minutiks ja ei teinud selle ajaga ühtegi pealeviset. Tema arvele jäi üks lauapall ja üks pallikaotus.

Sassari (6-9) oli võidukas ka Itaalia kõrgliigas, kui pühapäeval alistati võõrsil Pesaro (5-10) 79:69. Treier sedapuhku väljakul ei käinud.

Itaalia kõrgliigas teenis laupäeval võidu ka Joonas Riismaa tööandja Brindisi (3-12), kes oli koduplatsil 88:79 üle Bresciast (11-4). Riismaa sai väljakule 6 minutiks, mille jooksul tõi 3 punkti (kolmesed 1/1) ja tegi ühe isikliku vea.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Matthias Tassi koduklubi Oostende kohtus kolmapäeval FIBA meistrite liiga play-in faasi avamängus Iisraeli tiimi Holoni Hapoeliga ja pidi võõrsil vastu võtma kaotuse 70:80. Tassi arvele kogunes 20 minutiga 7 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4), 3 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 blokeeritud viset, üks pallikaotus ja 2 viga.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi, Poola kõrgliiga liider Wloclaweki Anwil (14-2) sai eelmisel nädalal võidu ja kaotuse. Esmaspäeval võideti võõrsil Toruni Twarde Pierniki (9-7) 83:78. Jõesaar teenis mänguaega 23 minutit, viskas 7 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/2, vabavisked 1/1), võttis meeskonna parimana 8 lauapalli ja andis ühe korvisöödu.

Reedel jäädi samuti võõrsil 71:76 alla Sopoti Treflile (11-5). Eestlane kogus taas 7 silma (kahesed 2/3, kolmesed 1/2), lisaks sai ta kirja 7 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe pallikaotuse ning kaks isiklikku viga.

LEEDU, LKL

Carlos Jürgensi tööandja Kedainiai Nevežis (3-13) kaotas laupäeval Leedu kõrgliigas koduväljakul Vilniuse Wolvesile (12-4) 78:99 ning langes tabelis viimaseks. 26 minutit mänginud Jürgens tõi Nevežise kasuks 11 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 0/3, vabavisked 3/4), olles sellega meeskonna paremuselt teine-kolmas punktitooja. Tema kontole jäi veel 3 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. See oli Jürgensile viies järjestikune mäng, kus ta on kirja saanud kahekohalise arvu punkte.

HISPAANIA, LEB GOLD

Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo (12-4) sai Hispaania esiliigas juba kolmanda järjestikuse kaotuse, kui laupäeval jäädi võõrsil 96:110 alla linnarivaalile Tizonale (11-5). Liigatabelis langes Burgos kolmandale kohale. 28 minutit platsil veetnud Vene oli võistkonna paremuselt kolmas skooritegija, tuues 16 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 1/5, vabavisked 3/3). Samuti hankis ta 2 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu, kuid patustas ka ühe pallikaotusega ja tegi 3 viga.

Hispaania esiliigas käis laupäeval väljakul ka Jaan Puideti koduklubi Valladolidi Real (11-5), kes alistas külla sõitnud Fuenlabrada (6-10) 87:72. Puidet viibis väljakul 17 minutit ning kogus selle ajaga 3 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 1/2), 3 lauapalli, 2 tulemuslikku söötu, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliigas kohtus Karl Markus Poomi koduklubi Rieti Real Sebastiani (11-7) laupäeval võõrsil Milano Uraniaga (11-7) ja võitis 86:84. Poom viskas vaid 16 mänguminutiga 13 punkti (kahesed 6/6, vabavisked 1/2), olles sellega meeskonna paremuselt kolmas skooritegija. Veel hankis ta 6 lauapalli, andis ühe korvisöödu ning langes viimasel minutil 5 veaga pingile.

Mait Petersoni koduklubi Agrigento (5-13) pidi laupäeval Itaalia esiliigas võtma vastu 76:98 kaotuse tabeliliidrilt Trapanilt (17-1). Peterson sai kodupubliku ees mänguaega 15 minutit ning kogus 2 punkti (kahesed 1/3), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks sai ta kirja 2 viga.

Päev hiljem sai Itaalia esiliigas kaotuse kirja ka Gregor Kuuba meeskond Cento (6-12), kes vandus kodusaalis 78:89 alla Riminile (6-12). Kuuba Cento kaotusmängus kaasa ei teinud.

USA, NBA G LEAGUE

Eelmisel kuul NBA klubi Chicago Bullsiga kahesuunalise lepingu sõlminud Henri Drell käis väljakul G-liigas mängiva Windy City Bullsi (1-4) eest. Nad mängisid möödunud nädalal kodus kaks korda Stockton Kingsiga (3-1), saades turniiritabelisse kaotuse ja võidu. Reedel peetud mängus jäädi alla 104:114. Drell viibis väljakul kauem kui keegi teine - 39 minutit - ning kogus selle ajaga 12 punkti (kahesed 3/11, kolmesed 1/4, vabavisked 1/1), 8 lauapalli, 4 korvisöötu, ühe bloki, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Päev hiljem peetud mäng aga võideti 130:114. Drell mängis sel korral 31 minutit ning viskas selle ajaga 8 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/4, vabavisked 1/1), võttis 8 lauapalli, jagas 4 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Lisaks jäi tema arvele 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

USA, NCAA

Kerr Kriisa kodumeeskond West Virginia (5-9) teenis NCAA üliõpilasliigas kindla kaotuse, kui laupäeval jäädi võõrsil 55:89 alla tugevale Houstonile (14-0). Kriisa viskas 26 mänguminutiga 7 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), hankis ühe lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks patustas eestlane 3 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Johannes Kirsipuu kodumeeskond Central Arkansas (5-12) sai lõppenud nädalal USA ülikooliliigas kaks võitu. Kolmapäeval alistati kodusaalis NCCAA tiim Champion Christian koguni 120:54. Kirsipuu viibis väljakul 18 minutit, mille jooksul kogus 4 punkti (kahesed 2/8, kolmesed 0/1), hankis 2 lauapalli, jagas mängu parimana 12 resultatiivset söötu, tegi 4 vaheltlõiget, patustas 2 pallikaotusega ja sai kirja ühe vea.

Laupäeval saadi võõrsil 84:81 võit North Alabama (6-9) üle. Kirsipuu nimele jäi 19 mänguminutiga 7 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 5/6), 3 lauapalli, 2 tulemuslikku söötu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Kaspar Sepa koduülikool Valparaiso (4-11) pidi lõppenud nädalal NCAA liigas vastu võtma kaks kaotust. Kolmapäeval kaotati kodus 61:86 Bradleyle (10-5). 33 minutit platsil viibinud Sepp viskas 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/1, vabavisked 0/2) ja võttis 5 lauapalli, kuid tegi ka 2 pallikaotust.

Laupäeval vannuti võõrsil UIC-le (8-7) alla 64:70. Sepp rassis taas 33 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 10 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/1, vabavisked 1/2), 5 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Endiselt ilma vigastatud Henri Veesaareta mängiv Arizona (12-3) pidas eelmisel NCAA liigas kaks kodumängu ja võitis mõlemad suurelt. Neljapäeval alistati Colorado (11-4) 97:50 ning laupäeval Utah (11-4) 92:73.

USA üliõpilasliigas teenis läinud nädalal kaks võitu ka Markus Ilveri meeskond Wisconsin (11-3), kes alistas teisipäeval kodusaalis Iowa (9-6) 83:72 ja laupäeval taas kodus Nebraska (12-3) 88:72. Ilver pääses platsile vaid teises mängus. Eestlase mänguaeg piirdus 2 minutiga ja ühtegi muud statistilist näitajat ta kirja ei saanud.