EESTLASED VÄLISMAAL | Matthias Tass ja Oostende lõpetasid hooaja kuldse duubliga!

Matthias Tass ja Oostende Filou
Matthias Tass ja Oostende Filou — FOTO: Basketbalclub Oostende Facebook

Viimase Eesti korvpallurina välismaal võistlustulle jäänud Matthias Tass lõpetas käesoleva hooaja kuldse duubliga, kui tema koduklubi Oostende võitis lisaks Belgia meistrivõistlustele ka klubi ajaloo esimese Belgia-Hollandi ühisliiga tiitli. Finaalseerias alistati hollandlaste Leideni ZZ mängudega kaks-null.

Belgia ja Hollandi meistrite vastasseis kujunes ühepoolseks. Oostende alustas finaalseeriat kindla võiduga, kui oli esmaspäeval kodusaalis peetud mängus vastastest üle koguni 85:58. Võitjate algviisikusse kuulunud Tass viibis väljakul 18 minutit, aga isiklikku punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/2). 25-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija võttis meeskonna ühe parimana 5 lauapalli ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Kohtumise parimatena viskasid ameeriklane Damien Jefferson ja belglane Jean Salumu (mõlemad Oostende) 16 punkti.

Kolmapäeval kohtusid meeskonnad Leidenis ning selle mängu võitis Oostende 79:66. Taas algviisikus platsile pääsenud Tass sai mänguaega 13 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 2/2), hankis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe isikliku vea.

Edukaimad korvikütid olid ameeriklased. Oostende parimaks kerkis 24 punktiga Khalil-Ullah Ahmad, 17 punkti ja 6 lauapalli lisas Damien Jefferson, kes valiti ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kaotajate poolelt viskas Tajion Jones üleplatsimehena 29 punkti.

Belgia-Hollandi ühisliiga ehk BNXT liiga tiitel mängiti tänavu välja kolmandat korda ning Belgia klubidele oli see esimeseks triumfiks. Kahel eelmisel hooajal oli tiitli võitnud just Leideni ZZ.

Tass sai lõppenud hooajal Oostende võistkonnaga lausa kolm trofeed, sest lisaks Belgia meistrivõistlustele ja ühisliigale võideti septembris ka ühisliiga superkarikas. Eestlane tegi koduklubi ridades kaasa kõigis 42 BNXT liiga mängus, kogudes keskmiselt 19,9 minutiga 6,1 punkti, 3,5 lauapalli, 0,6 korvisöötu, 0,4 vaheltlõiget ja 0,4 blokki.

Oostende osales tänavu ka FIBA Meistrite liiga turniiril. Tass sai eurosarjas kaheksa mänguga kirja keskmiselt 18,1 minutit, 6,6 punkti, 2,8 lauapalli, 0,5 resultatiivset söötu, 0,3 vaheltlõiget ja 0,4 blokki.