Eesti NBA2K koondis võistleb FIBA maailmameistrivõistlustel

PS5
PS5 — FOTO: Scanpix

Eesti NBA2K koondis võistleb e-FIBA maailmameistrivõistlustel, kus osaleb sel aastal 61 riiki. Võistluste finaal toimub maailma suurimatel virtuaalmängude võistlustel Dreamhack Winter ning auhinnafond on 50 000 eurot.

Eesti koondis koosneb noortest ja veteranidest. “Noored, kes on koondises, mängivad ka klubi korvpalli ning veteranidest, kes on mänginud noorteklassis ja harrastaja tasemel,” ütles koondise mänedžer Madis Šumanov. Eesti mängib koosseisus: Ken “IKenough” Sildaru (C), Sten “ztennu” Künnap, Paul “ph00ktastc” Paine, Marcus ”zmeixx” Meier, Konstantin “gangstaspqr24” Gussev, Kert “haista666” Kallasmaa, Andre “Andre_Kiholane” Kiholane. 

Sel aastal on tegemist e-FIBA teise hooajaga ning võisteldakse Playstation 5 peal uues NBA2K24 mängus. Võistlused on sel aastal mastaabilt suuremad – osaleb 61 riiki, regiooniti osalevad ka riigid Aafrikast, Ameerikast, Aasiast ja Euroopast. 

Mängude reeglistik on sel aastal muudetud põnevamaks. Peale klassikalistele võidud/kaotused süsteemile on võimalik saada ka efektsuse punkte. Näiteks on kolmikduubli saamisel võimalik teenida tabelisse lisapunkte.

Hooaja lahtihüpe toimub 3. oktoobril, edasised mänguvoorud on 17., 24. ja 31. oktoobril. Mängu struktuur on 5-liikmelised alagrupid ja igas mänguvoorus mängitakse viis mängu. Pärast teist mänguvooru lüüakse tabel kokku ning pooled võistkonnad kukuvad kaotajate ringi. Kaotajate ringis on võimalik knock-out süsteemis jõuda veel võitjana Euroopa finaali. Tabeli esimene pool segatakse aga uuesti kaheks 6-liikmeliseks grupiks ning mäng jätkub. 

Eesti kuulub tugevasse alagruppi koos Itaalia, Belgia, Hollandi ja Serbiaga.

Finaalturniir toimub 25.-26. novembril maailma suurimatel virtuaalmängude võistlustel Dreamhack Winter, mis toimub Jönköpingu linnas, Rootsis. Finaalvõistlustele pääseb iga regiooni kaks parimat ning finaalvõistlustele pääsemiseks tuleb esmalt jõuda Euroopa regiooni finaali. Euroopa finaalid toimuvad 9. novembril.

 

Vahendas, basket.ee