Bratkalt suurepärane esitus, aga eestlannad jätkasid üle Euroopa pigem kaotustelainel

Erinevates Euroopa korvpalliliigades mängivad Eesti naised pidid eelmisel nädalal kahjuks tunnistama üksnes kaotusi. Erinevuseks oli vaid 15-aastase noortekoondislase Kayla Jade Frieri põgus debüüt Veneetsia esindusnaiskonnas, kirjutab basket.ee.

-Maaja Bratka | Foto: Champagne Basket

Individuaalses plaanis tegi aga Maaja Bratka ühe oma välismaa karjääri parematest esitustest. USA-s üliõpilasliigas olid meie neiud jällegi pigem võidulainel ning andsid sinna ka enda panuse.
Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren alustasid nädalat eurosarjas, kui naiste Eurocupis peeti viimane alagrupimäng, kus kaotati kodusaalis 67:73 (15:21, 24:18, 13:20, 15:14) prantslaste BLMA naiskonnale.

Lass mängis koguni 31 minutit ning kogus selle ajaga 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/4), 3 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Mariam Coulibaly viskas Hispaania klubi resultatiivseimana 20 punkti ja hankis 7 lauapalli, Alima Dembele viskas 12 silma ning Nicole Cardano-Hillary arvele jäi 10 punkti.

Võitjate edukaimana tõi Haley Peters 22 punkti, Garance Rabot kogus 17 silma ja 6 lauapalli ning Kyara Linskens sai kirja 11 punkti ja 10 lauapalli.

BLMA naiskond läbis Eurocupi K-alagrupi täisedu kuue võiduga. Teine Prantsusmaa tiim LDLC Asvel pääses edasi saldoga 4-2 ning IDK Euskotren ja tšehhide Brno lõpetasid oma eurohooaja võrdselt ühe võidu ja viie kaotusega.

Nädala teises mängus pidid Lass ja IDK Euskotren (4-8) kaotuse vastu võtma ka koduses liigas, mistõttu nende kaotusteseeria kahe liiga peale pikenes juba lausa 10-mänguliseks. Numbritega 53:68 (20:25, 7:21, 11:14, 15:8) jäädi alla tabeliliidrile Gironale (9-2).

Pingilt sekkunud Lass kogus 20 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/3), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe pallikaotuse.

Maria Espana oli 17 punktiga IDK Euskotreni resultatiivseim, Yurena Diaz tõi 11 silma. Võitjate poolel kogus Rebekah Gardner 22 punkti ja 11 lauapalli, Irati Etxarri ja Giedre Labuckiene lisasid kumbki 10 silma.

---

Möödunud nädalal sündis naiste Eurocupis ka üks ootamatu sündmus, kui alles 15-aastane Eesti noortekoondislane Kayla Jade Frier tegi debüüdi Itaalia naiskonna Veneetsia eest. Viimases alagrupikohtumises sai ta kaheks minutiks platsile Saksamaal peetud kohtumises Kelterni vastu.

Veneetsia võitis Kelterni vastu 94:65 ning läbis alagrupi täisedu kuue võiduga. Play-off'i esimeses ringis läheb Veneetsia vastamisi Sassari naiskonnaga.

---

Prantsusmaa naiste esiliigas tegi ilmselt kogu oma karjääri ühe parema esituse Maaja Bratka, kelle suurepärane esitus ei suutnud kahjuks Champagne Basketit (4-5) võidule viia, kui 80:82 jäädi alla Monacole (6-3).

Avaviisikus platsile jooksnud Bratka arvele kogunes 39 minutiga 25 punkti (8/10, kolmesed 3/3), 7 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Bratka efektiivsusteguriks oli 31.

Samuti algviisikus olnud Mailis Pokk lisas 29 minutiga 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/3), 4 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Mathilde Domenger viskas Champagne Basketi poolel 23 silma ja jagas 5 korvisöötu, Camille Hillotte lisas 16 punkti. Monaco parimad olid Ashunae Durant 25 punkti ja 9 lauapalliga ning Lucie Laroche 16 silmaga.

---

Islandi naiste kõrgliigas jätkus Greeta Üpruse ja Reykjaviki IR-i (0-13) kaotustejada, kui võõrsil saadi 77:91 kaotus oma lähimalt rivaalilt Breidablikilt (3-10).

Algviisiklane Üprus kogus 28 minutiga 17 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 3/7, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 3 vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Jamie Cherry kogus IR-i poolel 20 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Anika Hjalmarsdottir tõi 15 punkti ja 10 lauapalli. Võitjate poolel tegi hiilgemängu Sanja Orozovic, kes kogus 24 punkti, 12 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Birgit Snorradottir lisas 22 silma ning Anna Laursdottir tõi 20 punkti ja 8 lauapalli.

NCAA (USA)

Johanna Eliise Tederi naiskond Washington State Cougars teenis laupäeval kindla võidu, kui alistas koduväljakul Jackson State Lady Tigersi 83:56. 22 minutit mänguaega saanud Teder oli 11 punktiga (kahesed 2/2, kolmesed 2/6, vabavisked 1/2) oma võistkonna paremuselt kolmas skooritegija. Lisaks kogunes 22-aastase tagamängija arvele üks lauapall, 4 korvisöötu, üks vaheltlõige ja 3 isiklikku viga.

10 mänguga on Teder platsile pääsenud keskmiselt 23,8 minutiks, mille jooksul kogunud 9,3 punkti, 1,6 lauapalli ja 2,4 resultatiivset söötu.

Esimesest 10-st mängust on võitjatena platsilt lahkutud kaheksas. Enda konverentsis (Pac-12) on seni Washington State’il kirjas üks kaotus.

Kindla võidu sai ka Anna Gret Asi naiskond Oklahoma State Cowgirls, kes oli pühapäeval kodus üle UNLV Lady Rebelsist 87:62. Asi pääses platsile 16 minutiks, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2), võttis ühe lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ja tegi 2 vahletlõiget. Lisaks patustas 20-aastane mängujuht 4 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Tänavu on ta 11 kohtumises keskmiselt 15,4 minutiga kogunud 5,1 punkti, 1,8 lauapalli ja 2,9 tulemuslikku söötu.

Oklahoma State on sel hooajal saanud kirja üheksa võitu ja kaks kaotust.

Marie Anette Sepa kodunaiskond Albany Great Danes sai eelmisel nädalal võõrsil napi võidu ja suure kaotuse. Kui kolmapäeval alistati Stonehill Skyhawks 47:46, siis laupäeval jäädi 57:82 alla Ohio State Buckeyesile, keda hinnatakse hetkel NCAA tugevuselt kolmandaks naiskonnaks.

Kummaski kohtumises Sepp väljakul ei käinud. 19-aastane tagamängija on tänavu kaasa teinud üheksas kohtumises ja saanud keskmiselt kirja 4,8 minutit, 0,3 silma, 0,6 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Albany jätkab hooaega kuue võidu ja seitsme kaotusega.