Bratka ja Champagne Basket noolivad kõrget asetust, Üprus ja IR lõpetasid hooaja võiduga

Maaja Bratka (paremal)
Maaja Bratka (paremal) — FOTO: ChampagneBasket_actu Twitter

Euroopas on Eesti naiskorvpalluritest pärast lõppevat nädalat konkurentsi jäänud veel vaid Maaja Bratka, kes on üks voor enne Prantsusmaa esiliiga põhiturniiri lõppu võitlemas tabelis kolmanda play-off asetuse nimel.

Islandil lõpetasid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR meistriliigahooaja kahe võiduga, kuid viimasest kohast see neid kahjuks ei päästnud, kirjutab basket.ee.

Prantsusmaa naiste esiliigas said Maaja Bratka ja Champagne Basket (12-9) põhiturniiri eelviimases voorus kodusaalis 86:67 jagu lähirivaalist La Tronche’ist (11-10).

 

Avaviisikus platsile pääsenud Bratka panustas 26 minutiga 15 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 1/2) ja 5 lauapalli ning tegi ka ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

 

Võitjate edukaim oli 21 punkti visanud Camille Hillotte, Evita Herminjard kogus 14 silma ja 6 resultatiivset söötu ning Jessica Mavambou lisas 13 punkti ja 12 lauapalli.

 

La Tronche’i edukaim oli 16 punkti visanud Camille Cirgue, Manon Burdet lisas 14 silma ja Camille Droguet tõi 10 punkti ja 5 lauapalli.

 

Enne põhiturniiri viimast vooru on Champagne Basket jagamas tabelis 3.-4. kohta Feytiat’ naiskonnaga. Champagne Basketi põhihooaja viimaseks vastaseks on liigas teisel kohal paiknev Chartres’ (15-6), keda neil püüda enam pole võimalik.

 

 

Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (3-25) lõpetasid naiste Islandi kõrgliiga põhihooaja suisa võiduseeriaga, kui eelmises voorus hooaja teise võidu teeninud IR alistas sel nädalal 77:76 Grindaviki (11-17) naiskonna.

 

Avaviisikus platsile pääsenud Üprus kerkis 38 minutiga visatud 19 punktiga (kahesed 2/7, kolmesed 4/10, vabavisked 3/4) võitjate resultatiivseimaks. Eestlanna kogus lisas ka 8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu, 6 isiklikku viga ja 4 isiklikku viga.

 

Solrun Saemundsdottir tõi IR-i kasuks 18 silma, Nina Kristjansdottir lisas 16 silma ja 7 lauapalli ning Margret Blondal lisas 12 punkti, 13 lauapalli ja 9 korvisöötu.

 

Grindaviki edukaim oli Danielle Rodriguez 23 punkti, 6 lauapalli ja 7 vaheltlõikega, Elma Dautovic tõi 16 silma ja 10 lauapalli, Hulda Olafsdottir viskas 12 silma ja Hekla Nokkvadottiri kontole kanti 10 punkti.

 

IR jäi Islandi naiste kõrgliigas 28-st mängust kolme võiduga viimaseks ehk kaheksandaks. Seitsmes positsioon jäi ühe võidu kaugusele. Sportliku printsiibi järgi peaks viimaseks jäänud IR nüüd tagasi esiliigasse kukkuma.