Bosnia ja Hertsegoviina alistas Tartu turniiril nimekate liidrite vedamisel Belgia

-Jusuf Nurkic | Foto: Hendrik Osula

Sel nädalvahetusel Tartus peetaval Ilmar Kullami 100. sünnipäeva auks peetaval turniiril alistas Bosnia ja Hertsegoviina koondis 74:68 (20:13, 16:19, 20:17, 18:19) Belgia.

Kohe esimese veerandaja esimeses pooles mängu enda kontrolli alla haaranud Bosnia juhtis parimal juhul 14 punktiga ning ka neljanda veerandi keskel oli nende eduseis tublisti üle kümne silma. Belgia tuli lõpuks aga korraks viie punkti kaugusele ning suutis lõpu põnevaks teha.

 

Bosnia koondise liider, sel suvel NBA klubi Portland Trail Blazersiga uue 4-aastase ja 70 miljoni dollari suuruse lepingu allkirjastanud Jusuf Nurkic kogus 26 minutiga 18 punkti, 9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu, aga tegi ka 7 pallikaotust. Sel suvel 2-aastase lepinguga Madridi Reali siirdunud Dzanan Musa ja igapäevaselt Prantsuse kõrgliigas mängiv Miralem Halilovic lisasid mõlemad 14 silma.

 

Belgia poolel tõusis taas liidriks Retin Obasohan, kes viskas 20 punkti. Emmanuel Lecomte tõi 11 silma ja 5 resultatiivset söötu ning Pierre-Antoine Gillet viskas samuti 11 punkti.

 

Pühapäeval mängivad turniiri võidu peale avamängus samuti belglased alistanud Eesti rahvusmeeskond ja Bosnia ja Hertsegoviina.