Andres Sõbra juhendatav Reinar Halliku KK/Vinni vald tuli Noorteliiga U19 noormeeste Eesti meistriks

— FOTO: Reinar Halliku Korvpallikool

Sel nädalavahetusel toimuvad Jüri Spordihoones G4S Noorteliiga medalimängud kolmes erinevas vanuseklassis, kus laupäeval selgitasid tänavuse hooaja parimad välja U19 noormeeste võistkonnad.

Kolmanda koha mängus kohtusid omavahel Tartu Ülikool/Metec (treener Toomas Kandimaa) ning Rapla Korvpallikool (treener Indrek Ruut).

Tasavägiselt kulgenud pronksimängus pani oma paremuse maksma viimasel veerandajal Tartu Ülikool/Meteci võistkond, kes läks viimasele veerandajale vastu 1-punktilises eduseisus, kuid tugeva viimase veerandi toel (17:9) võideti kohtumine 73:64.

Tartu meeskonna parimaks tunnistati Fredrik Liiva ning Rapla parimaks Karmo Kilk. Võistkondade parimate auhinnad paneb välja noorte korvpalli suurtoetaja NIKE.

2023/2024 hooaja Eesti meistri U19 noormeeste vanuseklassis selgitasid aga õhtuses kohtumises välja Reinar Halliku KK/Vinni vald (treener Andres Sõber) ja KK Viimsi U19 (treener Dmytro Kolomyichenko) meeskonnad.

Täispakitud Jüri Spordihoones oli finaali täie raha eest. Mängu esimest poolaega alustas selgelt paremini Reinar Halliku KK meeskond, kes avapoolaja võitis 49:37. Kolmandale veerandajale tuli aga riietusruumist paremini peale Viimsi võistkond, kes võitis kolmanda veerandaja 20:11. Viimane neljandik kulges punkt-punktis, kuid oma paremuse pani siiski maksma RHKK meeskond, kellele riputati 80:76 võiduga kaela kuldmedalid.

Võitjate parimatena viskasid Andries Kivimägi 20, Erik-Ernst Edovald 19 ning Roman Avdejev 13 punkti. Viimsi meeskonna resultatiivseim oli üleplatsimehena 29 punkti visanud Gerrit Lehe, kes sai lisaks kirja 6 korvisöötu ja 6 lauapalli. Hans Norman Normak toetas 12 ja Birk Birger Arop 11 silma ja 10 lauapalliga. Kogu statistika nähtav siit.

Reinar Halliku KK/Vinni vald parimaks mängijaks valiti Andries Kivimägi ning KK Viimsi U19 parimaks Gerrit Lehe. Võistkondade parimate auhinnad paneb välja noorte korvpalli suurtoetaja NIKE.

Finaali väärtuslikuima mängija tiitli teenis välja Erik-Ernst Edovald, kes panustas oma meeskonna võitu 19 punkti ning 5 lauapalli. MVP auhinnad pani välja NIKE ning Sony Center.