Reklaam sulgub sekundi pärast

AMETLIK! Artur Konontšuk hakkab mängima Saksamaa kõrgliigas

Artur Konontšuk vasakul
Artur Konontšuk vasakul — FOTO: Fundación CBG Facebook

Eesti korvpallikoondise 200 cm pikkune kolmesekütt Artur Konontšuk leidis omale uue koduklubi Saksamaal.

23-aastane eestlane lõi hooaja lõpuni käed Saksamaa kõrgliigas mängiva EWE Baskets Oldenburgi meeskonnaga.

Konontšuk, kes liitus kaha hooaja vahel BC Kalev/Cramost Hispaania kõrgliigaklubi Granadaga ning sealt vähese mänguaja tõttu lahkuda soovis, on leidnud omale uue koduklubi Saksamaalt.

21. jaanuar (2024) pidas Konontšuk oma viimase kohtumise Granada särgis, kui kodusaalis jäädi suurelt 61:94 alla Barcelonale. Eestlane teenis mänguaega 11,5 minutit ning sai kirja ühe lauapalli ja ühe korvisöödu.

Granada peatreener Pablo Pin rääkis pressikonverentsil, et Konontšuk soovib saada rohkem mänguaega, mida tal võimalik endal anda ei ole ning kui eestlasel lahkuda ei lubataks, siis oleks ta (Konontšuk) jätkanud edasi professionaalselt.

Lisaks mainis Pin, et Konontšukil oleks võibolla vaja olnud vahepealset astet, enne siirdumist ACB liigasse, kuid lisas lõpetuseks, et eestlast ootab ees suur karjäär.

Konontšuki arvele jäi Granada eest 16 kohtumist, 1,9 punkti ja 1,4 lauapalli keskmiselt mängu kohta.

Eestlase uus koduklubi hoiab hetkel Saksamaa kõrgliigas kaheksa võidu ja üheksa kaotusega 10. kohta. Järgmise kohtumise peab Oldenburg 27. jaanuaril kodusaalis turniiritabelis kuuendal kohal paikneva Ludwigsburgi vastu.

Oldenburgi peatreeneriks on endine Maik-Kalev Kotsari juhendaja (2020-2022 Hamburg Towers) 40-aastane hispaanlane Pedro Calles.

Sport.tv3.ee uuris Eesti korvpallikoondislase Artur Konontšuki käest, miks ta otsustas Hispaania kõrgliigaklubi Granada juurest lahkuda. Loe SIIT