Reklaam sulgub sekundi pärast

Konontšuk peale Hispaania kõrgliigast lahkumist: Ma ei nõustu peatreeneriga!!!

Artur Konontšuk
Artur Konontšuk — FOTO: BC KALEV/CRAMO Facebook

Sport.tv3.ee uuris Eesti korvpallikoondislase Artur Konontšuki käest, miks ta otsustas Hispaania kõrgliigaklubi Granada juurest lahkuda.

Pühapäeval pidas Konontšuk oma viimase kohtumise Granada särgis, kui kodusaalis jäädi suurelt 61:94 alla Barcelonale. Eestlane teenis mänguaega 11,5 minutit ning sai kirja ühe lauapalli ja ühe korvisöödu.

Granada peatreener Pablo Pin rääkis pressikonverentsil, et Konontšuk soovib saada rohkem mänguaega, mida temal võimalik anda ei ole ning kui eestlasel lahkuda ei lubataks, siis oleks ta (Konontšuk) jätkanud edasi professionaalselt.

Lisaks mainis peatreener, et 23-aastasel kolmesekütil oleks võib-olla vaja olnud vahepealset astet, enne siirdumist ACB liigasse, kuid sõnas lõpetuseks, et eestlast ootab ees suur karjäär.

Räägi mõne sõnaga, klubivahetuse tagamaadest, kes selle mõtte Sulle pähe pani?

"Kuu aega vōi natuke rohkem tagasi agent vōttis ühendust ja ütles, et oleks variant klubi vahetada ja minna mujale mängima. Pidin kiiresti otsustama ja ütlesin ära veel siis ja mōtlesin, et annan veel vōimaluse Granada meeskonnale, et äkki ikkagi saab mängida. Nüüd see lootus ja usk hääbus ja võtsin ise ühendust agendiga, et tahaksin proovida kätt mujal."

Peatreeneri sõnul oleks Sulle vaja olnud ACB liigasse minekul nagu vaheastet. Kirjelda oma sõnadega, mis on nii suur erinevus ACB liigas võrreldes Cramoga näiteks.

"Mina temaga ei nōustu, ütlen, et olin valmis mängima küll, aga ju siis mitte tema käe all. ACB liigas mängides ja nähes teisi meeskondi ja nende mängijaid minu positsioonil sain aru, et ei ole ma hullem midagi neist. ACB liigas on kõik väga palju rohkem taktikalisem, mängijad on kiiremad, kogenumad, füüsilisemad."

Mänguliselt, miks ikkagi ei tulnud välja nii nagu oleks tahtnud?

"Ei suutnud kuidagi oma rolli leida, toodi mind siia viskajana, aga pall minuni väga ei jõudnud."

Tagantjärgi tarkusena, tasus proovimist või lõi ikkagi enesekindluse paigast?

"Muidugi tasus proovida, sain Euroopa koduliiga tipu taset maitsta ja nüüd tean, mis mind ees ootab kuna plaan on tulevikus tagasi tulla sellesse liigasse."

Kuhu edasi?

"Edasi lähen Saksamaale, täpsem info peaks tulema päevavalgusele lähipäevil."

Mis seis on koondisega? Oled tulemas?

"Koondisesse tulen loomulikult, saab natuke välismaast puhkust ja kodumaad nautida. Saab kodupubliku ees mängida, patsaanidega jälle basaaritada ja Lehismetsa lugusi kuulata. Ootan veebruari akent väga."