18-aastane Eesti korvpallur sõlmis lepingu Itaalia esiliiga klubiga

karl-markus-poom
Foto: JB Monferrato Facebook

Eesti U18 korvpallikoondise ääremängija Karl Markus Poom liitus kaheaastase lepingu alusel Itaalia tugevuselt teises liigas ehk Serie A2 tasemel mängiva Novipiu JB Monferratoga.

18-aastane ja 204 cm pikkune väike äär mängis eelmisel hooajal lisaks noorteklassile Novipiu Campuse meeskonna ridades ka Serie C liigas ehk Itaalia liigapüramiidi neljandal astmel. Itaalia U19 vanuseklassi meistrivõistlustel pääses Poom oma Piemonte Campuse meeskonnaga üleriigilisele finaalturniirile. 

Juuli lõpus Rumeenias B-divisjoni EM-finaalturniiri alustava U18 Eesti koondise üheks liidriks olev Poom sai eelmisel hooajal kaasa mängida ka Adidas Next Generations Tournament nime kandval Euroliiga noorteturniiril, kui kogus Varese akadeemia tiimi eest neljas mängus keskmiselt 6,8 punkti, 5,3 lauapalli ja 1,3 söötu.

“Karli tulekuga saame ilmselt öelda, et oleme oma nimekirja lukku saanud. Oleme kokku pannud 10-mehelise tiimi, kes suudab koheselt sellisel tasemel kui Serie A2 mängima hakata,” kommenteeris klubi kodulehel Novipiu JB Monferrato spordidirektor Federico Vignola. 

Vignola jätkas: “Karl on meie jaoks oluline tulevikutalent, kellel oleme juba aastaid silma peal hoidnud, kuna meie klubide teed on korduvalt noorte tasemel ristunud. Olen veendunud, et see kaheaastane periood Monferratos saab olema talle parimaks võimalikuks arenguetapiks. Olen kindel, et ta on juba valmis meie koosseisus olulist rolli täitma.”

Monferrato teenis eelmisel hooajal Serie A2 liigas oma regioonis 15 võidu ja 15 kaotusega oma regioonis kaheksanda koha ning pääses play off’i. Kohe avaringis kaotati aga mängudega 0-3 hilisemale Serie A2 finalistile Scafatile.