Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Maratonijooksu Eesti meistriteks krooniti Latsepov ja Kukk

— FOTO: Kristjan Pärnamäe

Tallinna Maratoni peaala võitsid Keenia ja Etioopia jooksjad. Eesti meistriks maratonijooksus tulid meestest Leonid Latsepov ja naistest Kaisa Kukk. Selgitati ka Tallinna linna ning Põhjamaade politsei maratonimeistrid.

Eesti suurima osalejate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse peaala 42 kilomeetri ja 195 meetri pikkune klassikaline maratonijooks algas täna hommikul kell 9 Pika Hermanni jalamilt.

Tallinna Maratoni võitis Sammy Kigen Keeniast kõrgeklassilise ajaga 2 tundi 11 minutit 42 sekundit. Võitjale järgnesid tema kaasmaalased Thomas Kibet (2:12.06), Joseph Munywok (2:12.15) ja Gilbert Kibet (2:13.48). Viiendaks tuli jaapanlane Yuki Kawauchi ajaga 2:14.07, joostes juba 119. korda maratonidistantsi alla 2 tunni ja 20 minuti. Seda pole maailmas suutnud mitte keegi teine.

Üldarvestuses kuuendana finišeeris Leonid Latsepov Spordiseltsist Sparta, kes püstitas uue suurepärase isikliku rekordi 2:14.23, mis on ühtlasi Eesti maratoonarite seas kiireim aeg, mis Eestis kunagi joostud. Latsepov võitis maratonijooksus nii Eesti kui Tallinna meistritiitli ning lõi tänase südi jooksuga tugeva vundamendi pääsuks järgmise aasta Pariisi olümpiamaratonile. Tubli tulemuse tegi ka meistrivõistluste arvestuses teisena lõpetanud Roman Fosti (Sparta SS), kes oma pika jooksjakarjääri viimasel rahvusvahelisel maratonil saavutas suurepärase aja 2 tundi 22 minutit ja 16 sekundit, saavutades üldjärjestuses kõrge kaheksanda kohaga. Eesti ning Tallinna meistrivõistluste pronksmedali võitis Janar Juhkov (2:36.05) klubist Treeningpartner. Põhjamaade politsei maratonimeistriks krooniti kümnendana finišeerinud norralane Frode Stenberg (2:27.43).

Naiste seas läks peaala võit Etioopiasse. Kiireim oli Dessi Ethlemahu Sintayehu ajaga 2:34.04.

Teiseks tuli eelmise aasta Tallinna Maratoni võitja Pauline Mutwa Thitu (2:37.17) Keeniast, edestades võitja kaasmaalast Aynalem Teferi (2:45.56). Neljandana jõudis finišisse Tartu spordiseltsi Kalev esindaja Kaisa Kukk (2:50.22), võites ühtlasi nii Eesti meistrivõistluste kuldmedali kui Põhjamaade politsei meistritiitli. Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli teisele kohale, aga võitis Tallinna meistritiitli Pille Hinn (2:54.00) Sparta Spordiseltsist jättes kolmandaks Maris Heinaru (2:58.20) klubist Treeningpartner.

Aja alla kolme tunni saavutas Tallinna Maratonil tervelt 87 jooksjat.