Algavad Euroopa liiga poolfinaalid: kes teenivad pääsmed Kölni?

Pärast Meistrite liiga veerandfinaale jätkub eurovuti maraton Euroopa liiga poolfinaalidega. Sevilla, Manchester United, Milano Inter ja Donetski Šahtar loodavad kõik end murda Kölnis peetavasse finaali. Vana Euroopa liiga spetsialist Sevilla, kes turniiri rekordilised viis korda võitnud, peab järjekordse triumfi saavutamiseks esmalt mööda pääsema Unitedist, kelle ridades Euroopa liiga selle hooaja parim väravakütt Bruno Fernandes. Alates portugallase saabumisest tänavu talvel on United kõikide sarjade peale pidanud tunnistama vaid ühte kaotust. Fernandesil on Euroopa liigas seitsme värava kõrval kirjas ka neli väravasöötu. United on sel hooajal kaks poolfinaali juba kaotanud - Inglismaa liigakarikasarjas Manchester Cityle ja FA karikavõistlustel Chelsea'ile - ning rohkem seda tunnet kogeda ei soovita. "Loomulikult oleme õnnelikud, et oleme nii kaugele jõudnud, aga ma pole sellega rahul. Tahame ühe sammu veel kaugemale liikuda," ütles Unitedi boss Ole Gunnar Solskjaer enne tänast matši. Selle sammukese tegemiseks tuleb alistada väga heas vormis olev meeskond. Sevilla pole 19 mängu järjest kõikide sarjade peale kaotusekibedust tundnud ning viimasest kaheksast matšist on Julen Lopetegui meeskond võitnud seitse. Tänavuseks hooajaks mitme Unitedi mängijaga tugevnenud Inter võitis omal ajal UEFA karikasarja kolm korda, kuid Euroopa liigas ollakse poolfinaalis alles esimest korda. Seejuures ei ole klubi üheski eurosarjas nii kaugel käinud pärast 2010. aasta Meistrite liiga võitu. Finaali jõudmiseks peab Antonio Conte meeskond kindlasti neutraliseerima Šahtari üliosavad brasiillased, kes veerandfinaali 4:1 võidus Baseli vastu kõik väravad lõid. Kokku on Brasiilia pallivõlurid tänavu Šahtari 21-st euroväravast löönud 14. Inter, koos oma ülikogenud keskkaitsja Diego Godiniga, on viimase seitsme mängu peale teeninud kuus puhast paberit. "Neid tuleb pressida ja peame lõhkuma nende söödukombinatsioonid," ütles uruguailane Donetski klubi peatamise kohta. Töökas õhtu on tulemas ka Šahtari kaitsemeestel, kelle vastu jookseb väljakule värske rekordimees. Romelu Lukaku sai veerandfinaalis Leverkuseni vastu kirja oma üheksanda järjestikuse Euroopa liiga mängu, kus ta värava on löönud. Nii hea seeriani pole ükski teine mängija jõudnud. Poolfinaalis asub Lukaku jahtima juba uut rekordit. 12 väravaga on ta Erwin Vandenberghi kõrval jagamas belglastest mängumeeste väravaterekordit UEFA karika/Euroopa liiga mängudes. Järgmine tabamus annaks rekordi täielikult Lukakule. Esimene Euroopa liiga poolfinaal Sevilla ja Manchester Unitedi vahel on kavas täna ning Inter ja Šahtar asuvad edasipääsejat selgitama esmaspäeva õhtul. Mõlemad mängud on kell 21.50 algavas otseülekandes nähtavad kanalis TV3 Sport ja veebis go3.tv.