Saalijalgpalli meistrivõistlustel osaleb tänavu 18 võistkonda, tiitlikaitsja jääb kõrvale

Coolbet saaliliiga meistriks krooniti Tallinna FC Cosmos
Coolbet saaliliiga meistriks krooniti Tallinna FC Cosmos — FOTO: Jana Pipar/Soccernet.ee

Sel sügisel algavad Eesti saalijalgpalli meistrivõistlused 18 meeskonna osavõtul. Eesti meistritiitlit jahib Coolbet saaliliigas kaheksa, Esiliiga võidu nimel heitleb kümme meeskonda.

Coolbet saaliliigas osaleb tänavu taas kaheksa meeskonda. Mäletatavasti oli liiga kaheksaliikmeline ka enne koroonapandeemiat, mille tõttu ei olnud võimalik üleminekumänge pidada ja liiga suurenes vahepeal kümne meeskonna peale.

Möödunud hooajal osalenud JK Kohila ja Aruküla Radius loobusid võistlemisest, Tallinna FC Cosmos ei läbinud litsentseerimist ja loobus osalemast ka Esiliigas. Uue klubina on 2023/2024. aasta hooajal võistlustules Esiliigast aste kõrgemale kerkinud Tallinna FC Bunker Partner.

Coolbet saaliliiga koosseis hooajal 2023/24:

Sillamäe FC NPM Silmet
Viimsi FC Smsraha
Tartu Ravens Futsal
Jõhvi FC Phoenix
Narva United FC
Rummu Dünamo
Tallinna FC Bunker Partner
FC Jõgeva Wolves

Saalijalgpalli hooaja avab 14. oktoobril Jõhvi spordihallis toimuv Superkarikafinaal, kus omavahel lähevad vastamisi Jõhvi Phoenix ja Sillamäe FC NPM Silmet. Coolbet saaliliigas peetakse avavooru mängud 21. oktoobril, viimased kohtumised paigutuvad aprilli keskpaika.

Coolbet saaliliigas koosnevad võistlused kaheringilisest põhiturniirist, mis viiakse läbi turniirisüsteemis kodus-võõrsil printsiibil, ja karikasüsteemis mängitavatest kohamängudest, mis koosnevad veerand- ja poolfinaalidest, 3. koha mängust ning finaalist.

Esiliigast võtab tänavu osa kümme meeskonda, kes selgitavad liiga üldvõitja kaheringilise põhiturniiriga kodus-võõrsil printsiibil.

Saalijalgpalli Esiliiga koosseis hooajal 2023/24:

SK Kadrina Vitamin Well
Saku Sporting
Narva United FC II
Sillamäe FC NPM Silmet II
FC Äksi Wolves
Narva SK Ganza
FC Otepää
Kopli City FC
Raasiku FC Joker
Tartu Ravens Futsal II

Coolbet saaliliiga, saalijalgpalli Esiliiga, karikavõistluste ning Superkarikafinaali juhendi ja võistlussüsteemiga saab tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.