Trans ja Kalev leppisid viiki, Levadia alistas Sportlandil Unitedi

Kalev - Trans
Kalev - Trans — FOTO: Sergei Stepanov

A. Le Coq Premium liigas algasid täna kuuenda vooru kohtumised. JK Narva Trans ja JK Tallinna Kalev tegid piirilinnas 2:2 viigi. Levadia alistas omakorda Tallinnas Kalevi 2:0.

Kuigi teist poolaega alustasid elavamalt narvakad, siis vastu mängu käiku läks kohtumist juhtima hoopis Kalev, kui 58. minutil määras Grigori Ošomkov külaliste kasuks penalti Mark Maksimkini käega mängu eest karistusalas. Eelmises voorus Pärnu Vapruse vastu penalti realiseerinud Aleksander Švedovski tegi seda ka nüüd, viies Kalevi mängu 1:0 juhtima. Transi surve jätkus, vaatamata kaotusseisu jäämisele. Kui Kabore 63. minuti võimaluse suutis Kalevi väravavaht Oskari Jussi Forsman tõrjuda, siis 68. minutil lõi Zakaria Beglarishvili karistuslöögist mänguseisuks 1:1. Transi poolkaitsja saatis meisterliku sooritusega palli üle müüri posti kõrvale, avades oma tänavuse hooaja väravatearve. Pärast viigiväravat oli Denis Poljakovil šanss Trans ka juhtima viia, kuid Forsmani jalatõrje jättis viigi tabloole. 78. minutil sai Kalev taas penalti, kui German Šlein tõmbas karistusalas maha Onni Suutari. Soome ründaja läks ise 11 meetri karistuslööki lahendama ning tegi seda kindlalt, viies pealinlased taas 2:1 juhtima. Trans vastas aga taas, kui Beglarishvili 84. minuti nurgalöögist oli täpne meeskonna kapten Irie, kes viigistas mänguseisu. Mängu lõpus oli nii Transil kui Kalevil võimalus mängu saatus enda kasuks pöörata, kuid kohtumise lõppedes pidid meeskonnad 2:2 viigiga leppima.

Premium liiga laupäeva lõpetasid Sportland Arenal Tallinna FCI Levadia ja FC Nõmme United. Mängu alguses haaras tabeliliider Levadia oodatult initsiatiivi. Esimesed kaks head võimalust paremkaitsjal Edgar Turill, kuid kumbki üritus ei lõppenud väravaga. Mängu esimest väravat tuli oodata 26 minutit, kui Michael Schjønning-Larsen leidis karistusalast vabana Felipe Felicio, kes viis Levadia 1:0 juhtima. See oli Brasiilia ründaja viies värav tänavu. Minut hiljem oli Felicio lähedal eduseisu kahekordistamisele, kuid tema vasaku jala löök läks napilt tagapostist mööda. Levadia 1:0 eduseisust läksid meeskonnad poolajapausile.

Teine kolmveerandtund jätkus Levadia taktikepi all. Kolm minutit pärast poolaja algust oli Richie Musaba lähedal, et viia oma meeskond kahe väravaga juhtima, kuid tema ristnurga suunas vihisenud kauglöök lendas veidi üle värava. Minut hiljem proovis hollandlane taas kaugelt õnne, siis tõrjus löögi Unitedi väravavaht Marko Meerits. 51. minutil sai Musaba siiski oma värava kätte, kui nurgalöögi jätkuolukorras tsenderdas Tur palli uuesti kasti ning Musaba suunas Heitori pikenduse Unitedi väravasse, lüües oma hooaja neljanda tabause. 60. minutil jäi Joao Pedrol mõni sentimeeter puudu, et lisada Levadia kolmas värav, kui tema karistuslöök tabas latti. Mängu viimane kolmandik möödus suuremate sündmusteta ning lõpuvile kõlades olid tablool Levadia 2:0 võidunumbrid.

Levadia jätkab kuuenda vooru järel hooaega täisedu ja liidrina ning nende väravatevahe on muljet avaldav 23:1. United on enne homset eelviimasel kohal nelja punktiga.

JK Narva Trans - Tallinna JK Kalev 2:2 (70. Beglarashvili, 83. Irie - 58. pen Švedovski, 79. pen Suutari)

Mängu protokoll.

Tallinna FCI Levadia - FC Nõmme United 2:0 (26. Felipe Felicio, 51. Richie Musaba)