Paide Linnameeskonnaga liitusid kaks uut mängumeest 

Fotod: Albert Kerstna/visualista.ee ja Albert Kerstna/Stuudio24.

Paide Linnameeskond tegi suvise üleminekuakna raames kaks täiendust, kui meeskonnaga liitusid Gambia poolkaitsja ja Eesti ääreründaja.

Esimese täiendus on 19-aastane Gambia poolkaitsja Foday Darboe, kes tuleb Järvamaa esindusmeeskonna partnerklubist Real de Banjulist 

Värske liituja on teenitud võimaluse üle ääretult tänulik. “Mul on väga hea meel, et olen jõudnud Paidesse ning saanud siin liituda oma endiste meeskonnakaaslastega Gambiast ning õppida tundma oma uusi sõpru,” lausus ta.

Darboe avaldas tänu inimestele, kes on aidanud tal jõuda esimeste sammudeni profikarjääris. “Jääb sõnadest puudu, et väljendada oma tänulikkust mu koduklubile, Real de Banjulile, kes mind Gambias märkasid ning minuga töötasid.”

“Paide Linnameeskond on hästi üles ehitatud ning tugeva struktuuriga klubi, millel on suured sihid. Ootan väga, et saaksin aidata oma oskuste ja tööga meie nüüdseks ühiste eesmärkide poole liikuda,” lisas ta.

Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams: “Foday on üks nendest mängijatest, kes läbi meie koostöö Real Banjuliga Paidesse saabus. Ta on mitmekülgne mängumees, kes suudab väljakul katta erinevaid positsioone. Tal on head kaitsvad omadused ning tänapäevase jalgpallurina on ta enesekindel palliga tegutsedes. Tere tulemast meeskonda, Foday!”

Darboe hakkab Paides kandma särginumbrit 4.

Foday Darboe
Foday Darboe

 

Paide Linnameeskonna teine täiendus on 19-aastase ääreründaja Sten Jakob Viidas, kellega sõlmiti kolmeaastane leping ning kes viimased poolteist aastat mängis Portugali kõrgliigaklubi Vitória Guimarães U19 meeskonnas. 

Viidas ütles liitumise järel, et rõõmustab edukat eurohooaega mängiva klubiga liitumise üle. „On väga hea meel tulla suurepärasse klubisse, kes mängib Premium liiga tipus ja näitab ennast väga heast küljest Euroopas,” lausus ta. “Tiimi eesmärgid on kõrged ning tahan anda oma panuse nende saavutamisse. Muidugi ootan huviga ka kohtumist Paide fännidega!“

Linnameeskonna spordidirektori Gert Kamsi sõnul on Viidase tegemistel juba pikemat aega silma peal hoitud. „Soovisime Sten Jakobit enda juures näha juba paar hooaega tagasi, ent siis läksid asjalood teisiti. Nüüd on ta aga lõpuks Paide Linnameeskonna mängija.”

Kamsi kinnitusel on Viidase puhul tegu väga võimeka ning tugeva tehnilise pagasiga mängijaga, kel on lisaks head füüsilised eeldused ning oskus tuua mängu vajalikul hetkel oodatud muudatus.

“Me oleme alati rõhutanud, et Paide Linnameeskond soovib olla parimaks väljundiks parimatele Eesti noormängijatele ja tänavused euromängud on läbi tegude näidanud seda, kui tähtis roll on noortel mängijatel meie klubis. Tere tulemast, Sten Jakob!“ lisas Kams.

Tabasalu jalgpalliklubi kasvandik Sten Jakob Viidas on esindanud nii Eesti U19, U17 kui U16 koondist ning hakkab Järvamaa esindusklubis kandma mängusärki numbriga 25