Kohtumise tipphetked: Tammeka liigub üleminekumängudele, Harju liigub Esiliigasse

Tammeka mängijad tähistamas
Tammeka mängijad tähistamas — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Tartu JK Tammeka alistas Premium liiga 36. vooru avamängus selle hooaja rekord kodupubliku, 1023 silmapaari ees Harju JK Laagri ning siirdub Esiliiga hõbemedalisti Viimsi JK võistkonna vastu üleminekumängudele. Harju JK Laagri jätkab tuleval aastal võistlemist Esiliigas.

Kohtumine Tartu Tamme staadionil algas tuliselt, kui Premium liiga debüütväravast viis Devid Lehter 4. mänguminutil kodumeeskonna juhtima. Üha enam mängu sisse saanud Harju Laagri tekitas Taaniel Usta ja Kristjan Kriisi poolt mitu teravat hetke Tammeka värava all, ent nii vastaste kaitsjad kui väravavaht jäid üle mängimata. Tammeka 1:0 eduseisult mindi vaheajale. Teisele poolajale läks teravamalt vastu Harju, kui Kriisi pikk pall viis Taaniel Usta Richard Alandiga silmitsi, kuid mille kogenud väravavaht tõrjus. 63. minutil suurendas Tammeka eduseisu, kui 11 meetri karistuslöögi ning oma hooaja seitsmenda värava realiseeris Ahmed Adebayo Basher. Vaid neli minutit hiljem teenis Harju penalti, mille sooritas kindlalt oma hooaja viiendaks tabamuseks Daniil Rudenko. Järelejäänud minutitega hoidis Tammeka kinni 2:1 eduseisust ning sellega kaasnevatest magusatest võidupunktidest.

Tammeka lõpetab käesoleva Premium liiga hooaja üheksanda kohaga, olles 36 vooru järel teeninud 27 punkti, mis jaguneb viie võidu, 12 viigi ja 19 kaotuse vahel. Vastastele löödi 33 väravat, endale lasti lüüa 65. Tammekat ootab üleminekumängudes ees Esiliiga hõbemedalist Viimsi JK. Kümnenda koha teeninud Harju Laagri langeb Premium liigast ning mängib järgmisel hooajal tugevuselt teises liigas — Esiliigas. Harju saldoks jäi Premium liigas 23 punkti, mis jaguneb viie võidu, kaheksa viigi ja 23 kaotuse vahel. Vastaseid kostitati 27 väravaga, enda võrgust võeti välja 61 palli.