Premium liiga

toetab Chanz

99. Tallinna derbi toob põneva heitluse meistritiitli nimel

— FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Premium liiga hooaja lõpuni on jäänud kaks vooru, tabeliseis on jätkuvalt väga tihe ning kohtade asetuses käib tihe rebimine, sest lauale on jäänud viimased kuus punkti. Nädalavahetusel mängitav 35. voor kujuneb mitmele meeskonnale ülioluliseks.

Voor toob kaks keskset kohtumist: JK Tallinna Kalev ja Nõmme Kalju FC ja 99. derbi, kus tiitlivõidu nimel asuvad heitlema Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora.

Pühapäevane mängupäev toob kaks põnevuslahingut, mis võib selgitada tiitli- ja kolmanda koha saatuse. Päeva avakohtumine toimub kell 12.30, kui Kadrioru staadionil asuvad heitlusesse kolmanda koha punktide nimel JK Tallinna Kalev ja Nõmme Kalju FC. Kalev pikendas eelmises voorus võiduseeria kolmemänguliseks, kui võõrsil võeti vajalik 2:0 võit Harju JK Laagri üle. Kalju mängis seevastu Paide Linnameeskonna vastu maha eduseisu, tasuks 3:3 viik. Omavahelised mängud kuuluvad sel hooajal Kalevile, kes on võitnud kolmest kohtumisest kaks. Hooaja avavooru mängus lepiti väravateta viiki. Kas Kalev pikendab võiduseeriat ja astub olulise sammu kolmanda koha suunas või teeb selle avalduse Kalju, selgub kell 12.30 Kadrioru staadionil. Mängu peakohtunik on Kevin Kaivoja ning abikohtunikud on Sander Jürjens ja Kristjan Lukk ning neljas kohtunik on Jagnar Jakobson. Videokohtunikena on ametis Joonas Jaanovits ja Aron Härsing.

Eelviimases mänguvoorus kohtuvad 99. derbis tiitlinõudlejad Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Meeskondade omavahelised mängud kuuluvad ühe võiduga Levadia kasuks. Viimases kahes tasavägises duellis on lepitud viigipunktiga. Levadia võidu korral väheneks vahe kahele punktile ning liiga meister selguks viimases voorus. Flora võidu korral suureneks vahe kaheksale punktile ning kaitstakse meistritiitlit. Kas Levadia suudab Florat pidurdada, selgub pühapäeval kell 14.30 Sportland Arenal toimuvas kohtumises. Mängu peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud on Silver Kõiv ja Sten Klaasen ning neljas kohtunik on Karl Koppel. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Petteri Schultz.

Mänguvoorule paneb punkti tabelis viiendalt kohalt tõusu ihkava Pärnu JK Vapruse ja tabeli eelviimasel kohal paikneva Tartu JK Tammeka vastasseis. Omavahelised mängud on käesoleval hooajal kaldu Vapruse poole, kes on kolmest mängust võtnud kaks võitu, viimases vastasseisus jagati väravateta mängus viigipunkt. Meeskonnad lähevad eelseisvale kohtumisele vastu erinevalt emotsioonilt – Vaprus mängis läinud voorus viiki Levadiaga, Tammeka pidi koduväljakul alla vanduma FC Kuressaarele. Kas Vaprus võtab mängust vajalikud punktid või teeb seda Tammeka, selgub pühapäeval kell 17.00 Pärnu Rannastaadionil. Mängu peakohtunik on Martti Pukk, abikohtunikud on Erkko Liiv, Lauri Salei ning neljas kohtunik on Reelika Turi. Videokohtunikena on ametis Rasmus Maalinn ja Sander Saga.

Premium liiga

toetab Chanz