Jalgpall

toob sinuni Chanz

Video: Aleksandra Ševoldajeva: U17 tasemel on mängukvaliteet jõudsalt arenenud

Aleksandra Ševoldajeva
Aleksandra Ševoldajeva — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Eesti neidude U17 koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva jagas pärast EM-finaalturniiri mõtteid turniirist, Eesti esitusest ja edasistest arenguvõimalustest, kirjutab jalgpall.ee.

Ševoldajeva ütles pärast suurejoonelist finaalkohtumist Hispaania ja Prantsusmaa vahel, et Prantsusmaale tõi oma esimese neidude U17 vanuseklassi Euroopa meistritiitli konkreetsus olukordade lõpetamisel. „Oli väga põnev mäng ja ma arvan, et prantslased olid lõpuks konkreetsemad, ohustasid väravat rohkem. Hispaanlased ärkasid natukene liiga hilja,“ rääkis Ševoldajeva.

Neidude koondise peatreener oli positiivselt meelestatud, kui palju üllatusi suutis 14.-26. maini toimunud turniir pakkuda. Ševoldajeva lisas, et treenerina on tal rõõm näha, kui jõudsalt on U17 vanuseklassi mängukvaliteet arenenud. „Mängijate individuaalne ja võistkondlik tase on väga kõrge. Üleüldse on praegu Euroopas näha, kui palju kvaliteetsem on naiste ja tüdrukute jalgpall kui kümme aastat tagasi,“ ütles peatreener.

 

„Mida mäng edasi, seda uhkemad saame olla selle üle, et suutsime mängida, olla mingites momentides ohtlikud, püsida jalad maas ja olla piisavalt näljased, et tahta mängida veel paremini,“ võttis Ševoldajeva Eesti esituse turniiril kokku.

Ševoldajeva arvates jättis finaalturniir klubidesse jälje oma intensiivsuse poolest. „Peame tõstma oma klubitrennide intensiivsust. Mõtleme seda nii FC Floras kui ka, ma usun, et kõik teised klubid kogu aeg nuputavad, kuidas seda teha,“ pidas Ševoldajeva üheks arengu võtmekohaks.

14.–26. maini toimus Tallinnas, Tartus ja Võrus neidude U17 EM-finaalturniir. 26. mail A. Le Coq Arenal toimunud finaalmängus krooniti esmakordselt U17 vanuseklassi Euroopa meistriks Prantsusmaa.

Jalgpall

toob sinuni Chanz