TIPPHETKED│Esiliigas jätkab täiseduga kolm meeskonda

Paide Linnameeskond U21 ja Tallinna FCI Levadia U21 mängumehed
Paide Linnameeskond U21 ja Tallinna FCI Levadia U21 mängumehed — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Esiliiga 5. voorus peetud mängudes noppisid võidud Viimsi JK, Tallinna FC Flora U21, FC Nõmme United ja Tallinna FCI Levadia U21. Pärast viit mängu jätkab tabelis täiseduga kolm meeskonda: Tallinna FCI Levadia U21, FC Nõmme United ja Viimsi JK, kirjutab jalgpall.ee.

Vooru avas laupäeval, 1. aprillil Viimsi JK ja Tallinna JK Legioni omavaheline kohtumine. Viimsi poolkaitsja Johann Kõre kaunis otse nurgalöögist sündinud värav kindlustas meeskonnale 1:0 võidu. Võidulainel Viimsi hoiab nelja peetud mängu ja võidu järel tabelis 12 punktiga kolmandat kohta. Legion on tabelis nelja punktiga kuuendal kohal.

Pühapäeval, 2. aprillil alistas Tallinna FC Flora U21 Sportland Arenal toimunud kohtumises JK Tabasalu 3:2. Kõik kohtumise väravad löödi teisel poolajal. 61. minutil viis Aleksandr Šapovalovi penalti kodumeeskonna 1:0 juhtima, 10 minutit hiljem viigistas seisu Tabasalu ründaja Joosep Põder. Võrdne seis püsis neli minutit, kuniks Flora U21 ridadest oli kahel korral täpne Bruno Vain. Mängu teisel üleminutil lõi kohtumise viimase värava Tabasalu mängija Tristan Pajo. Flora U21 on nelja peetud mängu järel üheksa punktiga neljas, Tabasalu punktiarve on seni avamata ning tabelis ollakse punase laterna rollis.

FC Nõmme United teenis Esiliigas neljanda järjestikkuse võidu, kui võõrsil oldi seisuga 3:1 üle FC Tallinnast. United haaras juhtohjad juba esimesel mänguminutil Kaarel Leppsalu tabamusest. 16. minutil tõi 1:1 seisu tabloole Vladislav Ogorodnik. Viigiseis püsis kuni kohtumise 82. minutini, mil Unitedi eduseisu taastas Aleksander Švedovski. Kohtumise lõppseisu vormistas mängu esimesel üleminutil Henri Leoke.

Viiendale voorule pani punkti esmaspäeval, 3. aprilil peetud põnev duubelmeeskondade lahing, kus vastamisi läksid Paide Linnameeskond U21 ja Tallinna FCI Levadia U21. Kohtumises tõmbas pikema kõrre Levadia U21, teenides võõrsil 2:1 võidu. Paide U21 asus teisel poolajal Herol Riibergi 52. minuti väravast küll juhtima, ent Maksimilian Skvortsovi 74. minuti viigivärav ja Illya Markovskyy 85. minuti võiduvärav kindlustasid võidu külalismeeskonnale. FCI Levadia jätkab tabelis liidrina, olles võitnud neljast mängust neli. Paide U21 on tabelisse teeninud neli punkti, mis paigutab nad viiendale positsioonile.

(Video Soccernet TV)

Ilmastikuolude tõttu lükkus 1. aprillil edasi Ida-Virumaa FC Alliance - FC Elva. Meeskondade kohtumise uueks toimumisajaks on 10. mai kell 19.00 Kiviõli Arenal.

Esiliiga 6. vooru kohtumised peetakse laupäeval, 8. aprillil, pühapäeval, 9. aprillil ja esmaspäeval, 10. aprillil.