Kohtumise lõpus värava löönud Sporting alistas esmakordselt Šiauliai Gintra

Sportingu tabamuse autor Katriin Saulus
Sportingu tabamuse autor Katriin Saulus — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eile, 14. aprillil naiste Balti liigas 4. vooru kohtumise pidanud Saku Sporting alistas 88. minuti väravast liiga valitseva meistri Šiauliai FK Gintra tulemusega 1:0.

Kohtumise mõlema poolaja mängupilt oli sarnane: nii Sporting kui Gintra teenisid oma võimalused, kuid kumbki pakutud olukordi ära ei kasutanud. Ühe naiskonna eksimused viisid mängu ohtlikult kohe vastase värava alla, kuid tulemuseta.

Sporting suutis 20. minutil leedulannade väravavõrgu sahisema panna, kui nurgalöögi järel pääses löögile naiskonna kapten Kairi Himanen. Küll aga fikseeris kohtunik olukorras vea ning mäng jätkus väravateta viigiseisul, sama seisuga läksid naiskonnad ka vaheajale.

Teisel poolajal tekkis Emma Treibergil suurepärane võimalus Sporting juhtima viia, kui ründaja seisis üks ühele olukorras Gintra väravavahiga. Paraku jäi viimane selles olukorras peale ning hoidis enda seljataguse puhtana. Samuti tekitas puurilukk peavalu Himanenile, kes kasti joone tagant teenitud karistuslöögist palli üle müüri toimetas, kuid kuna väravavaht tõrjus, jäi Sporting tühjade pihkudega.

Tasu teeniti kohtumise 88. minutil, kui Gintra söödueksimus hästi ära kasutati ning pall Katriin Sauluseni toimetati. Saulus tõusis ise rünnakule ning võttis vastase kaitsemängija ette – konksutas end temast mitmel korral mööda ning saatis nahkkera oskusliku löögiga võrku. Tabamusest piisas, et alistada Leedu ja Balti liiga valitsev meister ning teenida esimene võit sel hooajal.

Kahe mängu järel on Sporting teeninud tabelisse kolm punkti ning paikneb neljandal positsioonil, kaotusega Balti liigas võistlemist alustanud Gintra on praegu veel punktideta.

Järgmine Balti liiga kohtumine peetakse 12. mail, kui Saku Sporting võõrustab SFK Riga naiskonda.