Jalgpall

toob sinuni Chanz

Klavan ja Veskimäe võtsid Ukrainas toimuva sõja kohta sõna: Siin halle toone ei ole, ei sõnades ega tegudes

Ragnar Klavan
Ragnar Klavan — FOTO: Scanpix

Paide linnameeskonna ja Tallinna Kalevi jalgpalliklubide presidendid Veiko Veskimäe ning Ragnar Klavan tegid täna oma sotsiaalmeedia kanalil Ukrainas toimuva sõja kohta sama sisuga postituse, kus oldi võrreldes jalgpalliliidu presidendist Aivar Pohlakust palju konkreetsemad.

Veiko Veskimäe tegi Facebookis ja Ragnar Klavan Instagramis postituse: “Kuigi maailm ei ole alati (sini) must ja valge, siis vahest ta seda siiski on. Niikaua kui Ukrainas käib igapäevaselt süütute inimeste tapmine, ei tohi ükski Eesti koondis, võistkond, ega sportlane osaleda ühelgi võistlusel, kus on lubatud osaleda ka agressorriiki esindavatel sportlastel. Siin halle toone ei ole, ei sõnades ega tegudes.” 

— FOTO: Kuvatõmmised (Veiko Veskimäe Facebook / Ragnar Klavan Instagram)

UEFA eelmise nädala otsus, millega püütakse rahvusvahelisse jalgpalli tagasi tuua Venemaa noortekoondisi, leidis otsekohe hukkamõistu nii Ukrainalt kui ka paljudelt teistelt riikidelt. 

Avalduses mainisid, et Venemaaga mängida ei kavatseta, lisaks ukrainlastele ka Läti, Leedu, Soome, Norra, Taani, Rootsi, Islandi, Inglismaa, Leedu, Poola ja Rumeenia alaliit.

Eesti Jalgpalli Liit, kellele UEFA andis äsja õiguse korraldada 2026. aasta U17 noormeeste finaalturniir, pole sarnast avaldust teinud, kuid on toonitanud, et järgib Eesti Vabariigi valitsuse otsuseid Venemaa sportlaste riiki mittelubamise kohta. Pikemalt saab lugeda Soccernet.ee vahendusel.

Eesti U17 noormeeste koondise peatreener Marko Pärnpuu lausus aga Õhtulehele (ohtuleht.ee/sport) otsesõnu, et tema arust ei tohiks venelasi kuhugi lubada. “Mitte midagi ei ole ju muutunud. Kõik on sama hull nagu viimased poolteist aastat on olnud ja ma ei näe ühtegi põhjust, miks peaks venelasi turniiridele ja võistlustele lubama. Olen sellele täiesti vastu,” sõnas Pärnpuu.

Jalgpall

toob sinuni Chanz