Esiliiga voor pakkus põnevaid lõpplahendusi

— FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Esiliiga 27. vooru kohtumistest väljusid võitjatena Viimsi JK, FC Nõmme United ja FC Tallinn. Viigipunktiga leppisid Tallinna JK Legion ja Ida-Virumaa FC Alliance ning Tallinna FCI Levaida U21 ja Paide Linnameeskond U21.

Ida-Virumaa FC Alliance, kes teenis liigas viimati punkte juunikuu alguses, mängis vooru avakohtumises hilise värava toel 1:1 viiki tabelinaabri Tallinna JK Legioniga. Sportland Arenal toimunud kohtumise avapoolajal väravaid ei nähtud. Mängu tõi muutuse esmalt Legioni mängija Denis Ruus, kes viis kodumeeskonna 85. minutil juhtima. Kui tundus juba, et mäng on tehtud, viigistas Alliance Vadim Velikanovi tabamusest seisu 1:1. Legion jätkab tabelis 17 punktiga üheksandal kohal, Alliance asub 10 silmaga viimasel positsioonil.

Mängupäev sai jätku tabelinaabrite Tallinna FC Flora U21 ja Viimsi JK madinaga, kus Viimsi võttis 2:1 võidu. Lilleküla staadionil mängitud kohtumise seisu tegi külalismeeskond selgeks juba esimese kahekümne minutiga, kui Sander Tovstik ja Markus Valkna 13. ja 17. minutil väravad vormistasid. Avapoolaja lõpus lõi Tristan Pajo Flora U21 eest küll ühe tagasi, ent rohkemaks kodumeeskonnal vastase vastu rammu ei jagunud. Võidu tulemusel kerkis Viimsi tabelis 54 punktiga teisele kohale, edestades üks mäng vähem pidanud Flora duubelmeeskonda kolme silmaga.

Tabeliliider FC Nõmme United pani laupäevases viimases kohtumises kodus püsti väravatepeo, kui alistas teise poolaja tabamustest FC Elva seisuga 5:2. Kui avapoolaeg lepiti Männiku staadionil 2:2 viigiga, siis teisele poolajale tuli United vastu teravama meelestusega. Kohtumise edu haarati 52. minutil, kui Egert Õunapuu realiseeris kindlalt 16 meetri karistuslöögi. Kuus minutit hiljem kasvatas edu Markus Riisenberg ning kohtumise viimase tabamuse eest kandis 80. minutil hoolt Ivan Lazarets. United jätkab tabelis ainuvalitsemist, olles 27 mängu järel teeninud 67 punkti, mis jaguneb 21 võidu, nelja viigi ja kahe kaotuse vahel. Tabeli teist meeskonda Viimsi JK edestatakse 13 silmaga. Elva paikneb tabelis 27 silmaga seitsmendal positsioonil.

Mänguvooru viimased kohtumised mängiti pühapäeval, 17. septembril. Päeva avakohtumises leppisid omavahel 2:2 viiki Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna duublid. Maarjamäe staadionil peetud mängus viis 18. minutil 16 meetri karistuslöögist juhtima võõrustava meeskonna kapten Siim Aer. Avapoolaja lõpus viigistas Levadia U21 poolt seisu Nikita Kondratski. Teist poolaega alustas teravamalt kodumeeskond, kui Patrik Kristal 58. minutil vormistas latipõrkest seisu 2:1. Kaua ei saadud siiski edu nautida, sest vaid kaheksa minutit hiljem toimetas palli peaga väravasse Alieu Gibba, viigistades kohtumise 2:2. Esiliiga tabelis jätkab Levadia U21 49 silmaga neljandal kohal, Paide U21 asub 26 punktiga kaheksandal real.

Voor kulmineerus Tabasalu Arenal, kus kodumeeskond JK Tabasalu pidi vastu võtma 2:3 kaotuse FC Tallinnalt. Kohtumine ei olnud jõudnud õieti veel alatagi, kui FC Tallinna viis 26. sekundil omaväravast juhtima Frank Andrew Annion. 13. minutil viigistas Tabasalu kohtumise 1:1, kui täpne oli Peeter Klein. Külalismeeskond haaras edu taas 33. minutil, kui 16 meetri karistuslöögi realiseeris kindlalt Viktor Plotnikov. Teise poolaja keskpaigas suurendas David Datov FC Tallinna edu juba kahe väravaliseks. Mängu normaalaja esimesel lisaminutil lõi Tomi Linde küll ühe tagasi, ent rohkemaks Tabasalul enam aega ei jagunud. FC Tallinna võidu toel vahetasid tabelinaabrid kohti, paigutades FC Tallinna 42 punktiga viiendale ning Tabasalu 40 punktiga kuuendale kohale.

Esiliiga 28. voor mängitakse 22.–24. septembrini.